Jump to content
symboss

QTss Brute v 2.0(private)

Recommended Posts

E facut in graba, daca vrei sa faci un brute de calitate nu faci cate un proces pentru fiecare host.

Creeaza un window pentru fiecare thread care-l ascunde , asta si simplu fapt ca el creeaza cate un proces pe thread consuma enorm de multe resurse dampulea.

Ma uit acum sa vad si cum detecteaza failuri dar dupa cum vad trimite RDP_AUTO_LOGIN ceea ce nu e suportat de toate serverele deci din start greseste.

LE: se pare ca-l doare-n cur de bitmapuri deci incearca un user/pass per conexiune, le trmite si daca-n X secunde n-a primit succes.. il ia ca fail. Drept urmare e praf. Eu nu mai stau sa-l investighez, daca vrea altu sa-mi demonstreze ca am gresit e invitatu meu.

Edited by phreak
Link to comment
Share on other sites

Testeaza dupa process_text2 :D , praf.

De ce as oferi gratis? Munceste tu la asa ceva 3-4 luni si ofera-l gratis :)

Eu v-am zis ca nu e cine stie ce, ma indoiesc ca e mai tare ca dubrute. Ala din cate am inteles macar face image recognition.

LE: am confirmat, merge fix cate o combinatie pe conexiune/ thread , nu merge pe vreo 20-30% din servere deloc deoarece nu introduce userul/parola din tastatura. Nu cred ca e mai bun ca dubrute deloc.. dar n-am cum sa verific pentru ca nu e publica sursa.

Edited by phreak
Link to comment
Share on other sites

De ce as oferi gratis? Munceste tu la asa ceva 3-4 luni si ofera-l gratis

Crezi ca autorul aplicatiei a scos programul din palarie?A muncit si el,totusi asta nu l-a impiedicat sa-i faca codul sursa public.

Eu v-am zis ca nu e cine stie ce, ma indoiesc ca e mai tare ca dubrute. Ala din cate am inteles macar face image recognition.

Nu am afirmat ca e mai bun ca DUBrute,am zis doar ca fac ambele acelasi lucru.

Link to comment
Share on other sites

Ceea ce a facut el se face sub 2 saptamani daca esti cat decat priceput. Nu l-a impedicat sa publice codul sursa deoarece el n-a facut mare lucru, a luat un client de rdp deja facut care nu l-a modificat aproape deloc sau cel putin n-a introdus nimic original si a creat un program care deschide clientu ala deja facut de cate ori vrei tu + GUI.

Nu il preaslavesc pentru ca nu ajuta cu nimic pe cineva care vrea sa faca un bruter calumea, ba chiar poate-i baga-n cap ca asa e corect cand e gresit in 100 de moduri programul si stilul in general.

Link to comment
Share on other sites

adevarat . nu este bun am incercat sa il rulez pe un RDP insa nu am nici un fel de rezultat ori nu stiu eu sa il setez ori nu este el bun ca si scanner . scuze daca am facut offtopic .

Orice scuza se acuza, multumim pentru share symboss, noi stim ca esti baiat bun, nu te lua dupa comentariile inutile.

Vorba aia: tine minte nite cuvinte, sursele te invata sa mergi inainte.

QTss Brute v 2.0(private) a fost vandut in peste 10000 de exemplare asa spun cativa apropiati ai autorului pe un forum rusesc

tot ce era de facut , era sa contactezi autorul , ai trimiteai 30$ si ai spuneai o parola.

sper ca ai vazut ca postul e din 2012, si meriti macar un warn ptr asta, emarketnew.

Edited by Eric
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...