Jump to content
marcus21

Decodare Iphone 4

Recommended Posts

Salutare tuturor,

Am un iphone 4 versiune 5.01 bb 04.11.08 codat pe at&t usa, problema ii urmatoarea ...nu merge sa il decodez cu redsnow sau alte cacaturi de programe sau cu turbosim,givey sim etc. Din cate am inteles s-ar putea sa il faca neverlock prin imei(multa lume mi-a zis ca nu se poate momentan,doar 2 or zis ca se poate cu calificativ peste 300 pe okazii si cont premium)...dar nu am incredere sa trimit banii inainte si dupa sa imi iau tapa...mai stiti alte metode inafara de neverlock sau cand ar aparea givey sim 2? as face si neverlock dar sa fie din tm sa merg la el acasa nu sa trimit banii inainte in cont...

Edited by marcus21
Link to comment
Share on other sites

Foloseste programul asta: http://downloads.ih8sn0w.com/sn0wbreeze-v2.9.3.zip (sn0wbreeze v2.9.3 (For iOS 3.1.3, 3.2.x, 4.0.x, 4.1, 4.2.1 to 4.2.8, 4.3 to 4.3.3, 4.4.3, 4.4.4, 5.0.1, 5.1))

Are optiuni integrate de descarcare a sistemului de operare, alegand doar modelul, il modifica facand jailbrake si unlock si te ghideaza pas cu pas pentru resoftarea lui.

Bafta!

PS: testat merge.

Edited by Cheater
Link to comment
Share on other sites

Foloseste programul asta: http://downloads.ih8sn0w.com/sn0wbreeze-v2.9.3.zip (sn0wbreeze v2.9.3 (For iOS 3.1.3, 3.2.x, 4.0.x, 4.1, 4.2.1 to 4.2.8, 4.3 to 4.3.3, 4.4.3, 4.4.4, 5.0.1, 5.1))

Are optiuni integrate de descarcare a sistemului de operare, alegand doar modelul, il modifica facand jailbrake si unlock si te ghideaza pas cu pas pentru resoftarea lui.

Bafta!

PS: testat merge.

Bullshit. Ala e ca sa pastreze basebandul, dar el are deja baseband prea nou.

Alta solutie nu ai decat sa il faci neverlocked. Dar nu pe okazii. Da-mi mesaj privat, nu cred ca am voie sa dau linkuri catre alte forumuri aici. Si eu mi l-am facut neverlocked pe al meu de o saptamana.

Link to comment
Share on other sites

Singura modalitate de a face downgrade la baseband e da inlocuiti chip-ul in sine.

Am mai zis asta si in alte thread-uri.

Si am mai zis si ca: NU FACETI restore stock din itunes daca NU aveti telefon NEVERLOCKED.

Singura modalitate sa decodezi 04.11.08 este ori sa iei legatura cu AT&T si sa le platesti taxa de decodare ori sa astepti sa scoata gevey.

Nimeni de pe pamantul asta mai ales martafoii de pe ocazii nu pot debloca un iphone blocat in retea folosind IMEI ( doar daca sunt angajati la compania in care e blocat telefonul ).

iphone lafel ca orice alt smart-phone 2010+ nu e nokia, deci luati-va gandul de la *cod# si gata deblocarea.

Link to comment
Share on other sites

Dami pm cu cat ai fi dispus sa oferi.

E mare posibilitate sa pierzi functia de GPS prin decodare.

Personal nu am auzit de treaba cu GPS. Ce legatura are cu reteaua? Poti folosi GPS-ul si in AirPlane mode daca ai harta offline.

Singurele dezavantaje ale decodarii sunt cele facute hardware cu cartela gevey si anume:

1.bateria se duce mai repede

2.daca nu detii cartela originala pentru activare trebuie sa ii faci hacktivare(cu snowbreeze cand faci custom firmware) si nu functioneaza notificarile push

In schimb, decodarea de tip Neverlocked asigura TOATE functionalitatile telefonului. Poti face mereu update la ultima versiune doar cu iTunes.

Link to comment
Share on other sites

Frate nu ai cum sa-mi spui mie ceva ce nu stiu la un iphone...eu tiam zis destul de clar, cat esti dispus sa platesti ca eu sa te rezolv...si tiam zis de problema cu gps-ul, tu ma crezi pe mine sau ce citesti tu pe net.

Orice decodare si jailbreak duce la dezactivarea serviciului de gps al telefonului.

Link to comment
Share on other sites

Orice decodare si jailbreak duce la dezactivarea serviciului de gps al telefonului.

Complet fals!

Ce stii tu era valabil pe la Iphone 3GS cand faceai update la un baseband gen 06.xy.zt.

Mi-am decodat eu telefonul (Iphone 4) prin 2 metode (intai gevey sim apoi neverlocked) si de fiecare data a functionat perfect GPS-ul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...