Jump to content
whoknows

VPS-uri la super-preturi !

Recommended Posts

XtremeHost ofera VPS-uri la super-preturi.

RAM garantat: 512MB / burst: 1GB

CPU 1 core (3Ghz)

Spa?iu pe disk 10GB

Trafic lunar 500GB

1 IP dedicat

======[2.5eur]=======

RAM garantat: 1GB / burst: 2GB

CPU 1 core (3Ghz)

Spa?iu pe disk 20GB

Trafic lunar 1000GB

2 IP-uri dedicate

======[4 eur]=======

RAM garantat: 2GB / burst: 3GB

CPU 2 core (3Ghz)

Spa?iu pe disk 40GB

Trafic lunar nelimitat

4 IP-uri dedicate

======[6.5 eur]=======

Toate VPS-urile sunt create pe un dedicat de 32 GB Ram, 16 Core, 6 TB HDD, deci puteti fi siguri ca vps-urile functioneaza la capacitate maxima.

Dovada: http://hostup.co/images/73873436868155673757.png

De asemenea acceptam si site-uri warez/torrent.

Pentru detalii, puteti da add la id-ul tuhants sau trimite un email la support@xtremehost.ro .

Link to comment
Share on other sites

Bre, nici nu va pricepeti sa vindeti. Fiind un forum tehnic, poti da detalii despre tehnologia de virtualizare, latimea de banda alocata (minimul garantat), sa precizezi ca ai ASN si ca nu esti un reseler, cum procedati in caz ca se primesc email-uri de abuz, etc ... In felul asta ai mai multe sanse sa-ti atragi clientela.

Link to comment
Share on other sites

La mai putin de 10 euro vrei si protectie ddos bre ? =))

:)) stai bre linistit ca am cumparat de la unguri un VPS cu 2 ip-uri si toate cele cu 50 de euro pe 4 luni si mi l-au inchis ca primeam DDoS..

EDIT: pana mea, pana la urma e in avantaju' lor, sa nu le pice serverele..

Link to comment
Share on other sites

@Tex, avem serverele configurate in asa fel, incat main server-ul nu pica (nu asa repede) daca se primeste flood pe un vps, oferindu-ne timp sa banam ip-ul in cazul in care nu o face firewall-ul deja.

Ca firewall, folosim un server cu ClearOS, iar ca software, CSF Firewall, Dos deflate X si Fail2ban.

Pana acum n-am avut probleme de genul, deoarece incurajam userii sa ne contacteze in caz de probleme la support@xtremehost.ro in loc sa dea ddos/flood.

Speram ca userii sa ne trateze asa cum ii tratam si noi pe ei, cu respect si omenie.

PS: pt virtualizare pt aceste vps-uri este folosit openvz, avand atat template-uri de OS command-only (server) cat si GUI (desktop).

Link to comment
Share on other sites

@Tex, avem serverele configurate in asa fel, incat main server-ul nu pica (nu asa repede) daca se primeste flood pe un vps, oferindu-ne timp sa banam ip-ul in cazul in care nu o face firewall-ul deja.

Ca firewall, folosim un server cu ClearOS, iar ca software, CSF Firewall, Dos deflate X si Fail2ban.

Pana acum n-am avut probleme de genul, deoarece incurajam userii sa ne contacteze in caz de probleme la support@xtremehost.ro in loc sa dea ddos/flood.

Speram ca userii sa ne trateze asa cum ii tratam si noi pe ei, cu respect si omenie.

PS: pt virtualizare pt aceste vps-uri este folosit openvz, avand atat template-uri de OS command-only (server) cat si GUI (desktop).

Pai stai calm ca daca e vreun haxor de mirc floodeaza de pe mai multe IP-uri, te ia naiba pana le banezi pe toate..

Link to comment
Share on other sites

e jos unde ? eu de 3 ore lucrez la server si nu s-a intrerupt nici macar 1 secunda.

poate ai fost banat si la tine nu se mai incarca

E posibil. Oricum nu stiu cat de bun ai putea tu avea firewall-ul caci putine servere am prins sa filtreze IP-urile si sa nu pice.

PS: stii cum e vorba aia, depinde unde dai, nu cum dai :)

Link to comment
Share on other sites

lasati-l bre, nu-i dati flood. isi face si omul un ban

@whoknows: stiva tcp/ip e vulnerabila si permite gunoi. atata timp cat headerele pachetelor pot fi schimbate (spoof), nu ai pe ce da ban.

la syn spoofed poate fi ameliorat efectul doar cu echipamente specializate sau distribuirea serviciilor in clustere. FreeBSD are un sistem relativ bun de protectie pentru acest lucru (synproxy), insa la foarte multe sesiuni tcp noi pe secunda, acesta nu face fata cu un singur sistem folosit pentru filtrare.

btw: ClearOS !='Hardware Firewall'

Succes la clienti.

Thread closed.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...