Jump to content
yo7cjf

wifisalax ver 5

Recommended Posts

yo7cjf...nu exista asa ceva,doar in visele tale.Afirmi pe rpc si pe forumul meu ca sint niste hackeri care au toate parolele wifi din lume,si ca daca le dai 10 dolari POATE iti da parola,si ti-am explicat ca asa ceva este imposibil....acum ce sa zic,la mine pe forum ai banned pentru ca esti o persoana ,,fara stofa" dar aici nu pot decit sa-ti dau cum zic tinerii de pe aici,prin cur,ca sa fiu si eu la moda cu restul lumii,cu toate ca imi displace modul asta de a fi.

Link to comment
Share on other sites

Sal

De cite ori sa-ti explic, ca eu doar am relatat, cum explicau " AIA " functionarea serviciului rexpectiv, etc. etc. si niciodata n-am zis eu sa dea cineva 10 $ ....bla, bla. Dar daca-i asa greu de inteles, cine si ce afirma, cui apartin, anumite fapte, afirmatii, etc. asta este ! Nu-i obligatoriu, intelege fiecare ce si cum vrea ca-i democratie. Faptul ca-ti " displace " modul " asta de a fi, nu-i adevarat. Limbajul tau si caracterizarile ( prost, timpit, dus cu capul, etc. ) facute deseori, de tine, diferitilor useri, arata contrariul.

Terminat cu offtopicul si scuze. Acum si un pic de on topic, la varianta de wifsalax 4.1 final. Cred ca s-au grabit, intrucit, exista destule bug-uri, ( si module care nu merg ok ) sigur ca o vor face, ca sint destul de activi " baietii " Poate mai adauga si ceva module ( miniwep, grimwepa wifite 2 bea 10, etc. ) Raminem in asteptare sa vedem, il boteaza sau il mai finalizeaza odata.

Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

Corect se scrie wifislax.Apropo,ce urmareai cind ai anuntat si sustinut aparitia versiunii wifislax 5,sa fii mai bine vazut,sau sa se roage lumea de tine sa le dai versiunea respectiva?

Da-mi voie sa fiu si un pic nesimtit si lipsit de modestie,singurele forumuri in limba romana pe care se dezvolta aceste doua distributii sint rpc.forum si profesionalesespana.com,iar mai nou forumul asta,asa ca de unde si pina unde faci afirmatii pe care nu le poti sustine in nici un fel,si pe deasupra pui la indoiala experienta si munca citorva baieti care vor sa ajute pur si simplu fara aere de mari hackeri?

Ontopic:

Exista 3 distributii linux foarte dezvoltate,cu toate bugurile,cum defapt este si linuxul in general vorbind,dar mai ales windows,care cistiga miliarde de dolari anual,iar astea sint wifislax ajuns la versiunea 4.1 final,in spaniola si engleza 100%,wifiway 3.4 mai mult in spaniola,si backtrack in engleza.

Cele mai dezvoltate in limba romana,din cite stiu eu,sint wifiway si wifislax si pentru astea exista forumurile mai sus mentionate,rpc si profesionales.

Tot ontopic,yo...poti discuta despre ce vrei tu,dar nu fa afirmatii aiurea,nu stam pe forumuri ca sa facem sula mare,stam din placere,vrem sa ajutam,sa ne cunoasca lumea,nu sa ne dam de ,,ce tare sint sa moara mama" ca tiganii la tirgul de cai.

Observ ca vorbesti civilizat,si apreciez,dar totusi,si popa zice sa nu pacatuiesti si noapte se duce la curve,asa ca nu mai scrie aiureli.

Pe rpc ai scris ca tu stii sigur ca aia care iti ia 10 dolari pe o parola wpa au parolele hackuite din toata lumea,si ti-am explicat si demonstrat ca este imposibil asa ceva,dar nu,tu inainte cu paranoia ta,si normal,ti-am inchis topicul,ca sa nu mai induci in eroare si pe altii,iar pe profesionales ai luat direct ban,ca sa nu mai continuii cu prostiile,aici insa poti face ce vrei,nu am putere,dar va trebui sa si demonstrezi toate aiurelile de care vorbesti,si pina la urma lumea isi va da seama ca esti un papagal.

Link to comment
Share on other sites

Sal

Da asa este, recunosc asta cu " salax " in loc de slax e o mare gresala, care te-a dus la neintelegerea ideeii. Ce ochi buni ai. (pentru altii ) Uite imi cer scuze, esti multumit !? Te legi de nimicuri si judeci, caracterizezi, jignesti pe altii dupa cum vrei si crezi tu. Vi cu concluzii aiurea, auzi sa postezi ca sa fi binevazut, sa se roage lumea de tine, sa ne cunoasca lumea, etc. Sintem pe net sa schimbam diverse info, si idei, etc. care ne intereseaza si atit. Nu poti avea nici-o pretentie, din astea " inteligente " decit daca ai ceva probleme cu cerebelul.

De unde tragi tu concluzia asta asa de inteligenta !?

" asa ca de unde si pina unde faci afirmatii pe care nu le poti sustine in nici un fel,si pe deasupra pui la indoiala experienta si munca citorva baieti care vor sa ajute pur si simplu fara aere de mari hackeri? "

Tot revi cu " timpenii " pe care mi le atribui mie, in plus incheiasem de de citeva luni subiectul.

" Pe rpc ai scris ca tu stii sigur ca aia care iti ia 10 dolari pe o parola wpa ...bla, bla "

unde afirm eu timpenia asta: ( eu STIU SIGUR ca aia care iti ia 10 dolari....)

Citeste de la inceput tot topicul ala sa intelegi despre ce era vorba acolo, nu scoate din contest si nu adauga cum vrei tu.

Faptul ca-s papagal, ca spun prosti, e treaba mea, ca mi-ai dat ban , ca mi-ai sters postu o stiam. Nu mai era nevoie sa mi-o repeti de doua ori pe aici, probabil tu stii de ce. In fine inchei cu offtopic, ca-i mult de discutat si n-are rost.

Revenind la subiect

Ce afirmi despre Win si Lin ca-s asa si asa.....bla, conteaza mai putin. Dar ce zici aici:

" singurele forumuri in limba romana pe care se dezvolta aceste doua distributii sint rpc.forum ...."

Se facea referire la distributiile wifi (way, slax )

Auzi dezvoltare !? de distributie, facute de romani, nu-s cam prea pretentiosi oamenii oare !?

Asta nu ca n-ar fi si oameni capabili (indiferent din ce tara ) dar din diverse motive singuri dezvoltatori ramin oameni din echipa actuala. Ceilanti sint doar useri si atit. Pina acum, n-a adus nimeni nici-o inbunatatire, exceptind echipa, care munceste la greu ( chiar ii zicea unu in gluma lui Usario.... ca munceste ca o masina ....)

In fine pina azi dimineata la wifislax 5 deocamdata ramin 4 versiuni B, (ultima ver avind probleme cu klaviru si sioricelu)

Eu cred ca e bine ca cei ce vad diverse softuri noi, inbunatatiri in legatura cu subiectul, sa posteze fara retinere, cu/fara link. E mai bine sa stii ca a iesit ceva pe teava, decit sa nu sti si fara sa-si faca complexe, la ce motivatii, gindesc altii, ca la-u determinat sa posteze. (motivatiile alea din postul de mai sus, le consider niste timpenii, numai faptul ca poti gindi asa) In fine pe scurt cam atita.

Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

Ok,ok,accept scuzele si eu bineinteles imi cer scuze,dar asta cu wifislax 5 de unde ai scos-o?Ca mai gresim si scriem wifisalax,e omeneste,si eu mai beau daca nu de dimineata pina seara,macar de le 12.00 si tot ma apuc de ars neuroni.

In ce priveste aportul romanilor la cele doua distributii wifiway si wifislax,chiar esti prost,ba nu,esti nesimtit.

Link to comment
Share on other sites

Sal

Cu wifislax 5, cum de unde am scos-o !? A 5 a ver la wifislax 5, iesi pe teava acum 2 ore in urma. Sau tu chiar nu crezi ca exista asa ceva !? Privind aportul romanilor, arata si mie, ce au adus nou in dezvoltare, cu ce au contribuit la inbunatatirea distributilor de wifi way si slax. Ce anume au facut romaniii si cele doua distributii merg mai bine datorita lor !? E o mare diferenta intre ce visam sa fim si ce sintem in realitate. Tu nu poti fara sa jignesti, ai ceva in ADN, care nu te lasa, sau astea sunt argumentele tale, alea inteligente !? Inchei ca am probleme cu timpul si plus ca mai am si ceva treaba.

Sanatate !

Link to comment
Share on other sites

Ha ha ha!Hai mai nu te mai supara asa,uite stai sa te lamuresc.

Wifislax 5 nu exista esti prost rau,nu am eu ceva cu tine,daca vrei sa dovedesti contrariul pune link,daca nu esti vai de curul tau.

In ce-i privesc pe romani,si ce participare au la cele doua distributii,lasa ca stii tu ca ne urmaresti peste tot.

Hai ca sa nu te mai jignesc ca oricum nu reactionezi la asa ceva,dupa cum stim si ca sa te enervezi trebuie sa fii capabil sa intelegi anumite lucruri.

Romanii nu au facut sa functioneze mai bine cele doua distributii,doar le-au facut cunoscute si au mers cu traducerile pas cu pas in asa fel incit sa mai stie si altii despre ce este vorba,dar bine,tu asta nu o numesti colaborare,nici macar munca,doar distributia ta wifislax 5 este o noutate in domeniul asta.

Mare iti este gradina doamne!si multi prosti tii la adapost!

Link to comment
Share on other sites

Sal

Sincer stau rau cu timpul, nu mai vin acu cu contraargumente sa-ti arat ca e sau nu-i asa, mai ales cind argumentele sau contraargumentele tale sint majoritatea de alea gen " de mare inteligenta " ca de ex.

" Wifislax 5 nu exista esti prost rau ...bla, bla "

Asa este nu exista, dar eu am butonat practic 5 versiuni de wifislax 5. (poate visam, ca observ ca tu le stii mult mai bine , chiar si ce site-uri au voie sa publice si etc. etc.)

Renunt iti dau satisfactie, totul e asa cum spui tu, ai todeauna dreptate, etc. etc. Asta o fac, nu din lipsa de argumente ci din alte motive, de timp si pentru a termina cu discutiile in care intervin tot felul de argumente " inteligente si general valabile pentru orice subiect. Precizez ca nu sint suparat pe nimeni si pe nimic, ca numai idioti pot face asta si-i treaba lor.

Asta-i viata, astia sintem.

Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

Tot nu ai raspuns la intrebare,unde a aparut wifislax 5?

Pe forumurile de unde te cunosc,afirmi,ca aia care cer 10 dolari pe o parola wpa sau wep,au toate parolele wifi din lume,pentru ca au hackerit toate bazele de date ale tuturor providerilor de internet,si la fel ca si in cazul asta,vorbesti ca prostul,si nu dai argumente,pur si simplu cauti scuze,...deci?

Eu iti repet si aici ca peste tot,vorbesti singur ca prostul si te dai interesant fara macar sa pui link la o pagina care sa confirme ca sa scris ce spui tu,nu mai zic sa fie si adevarat.

Eu iti pun link la toate paginile pe care se fac teste si se dezvolta wifislax si wifiway in romana,sa iti arat ca exista si romani care colaboreaza la dezvoltarea acestor ditributii,dar astept sa vad cit de prost esti,ca mincinos nu are rost sa te fac,si sa faci tu primul pas pentru ca atita te lauzi ca stii tu,dar ciudat,nimeni in afara de tine mai stie sau a mai auzit bazaconiile de care vorbesti.

Poate ca tu esti UNICUL care are informatiile astea si noi sintem doar niste ageamii de doi bani.

Link to comment
Share on other sites

Sal

Azi la 12.55 mai iesi pe teava o varianta la wifislax 5. Spor la butonare!

Sanatate !

Pai, mai omule !

Pune link -ascuns sau direct , dar ,da-ne draqului o poteca catre wifislax 5 !!!!

Ca altfel murim prosti si parca e pacat.

Ultima varianta de wifislax e 4.1-final !Ca a avut si asta vreo 3-4 versiuni e altceva.

Hai, fa un efort si uimeste-ne cu existenta lui wifislax 5.

Link to comment
Share on other sites

Sal

Incercind sa ignor mai multe " argumente " si reprosuri de mai sus, unele corecte ( lipsa link descarcare ) altele cu pretentii, ca nu era o ver. finala, doar spusesem ca-i vorba de ver. beta, etc. In fine asta e, eu cind postez, o fac crezind ca sint si useri care vor sa stie cit mai rapid daca a aparut ceva nou in domeniu. O fac fara sa ma pregatesc, ( cu linkuri, poze, comentarii, etc.) cind sint pe situl asta si cind imi aduc aminte. Consider ca importanta e, stirea ca exista si atit. Alte chesti ( comportare, linkuri, etc.) le consider minore si le las in seama celor interesati. Postez sperind ca vor face citi mai multi asta, cind vad ceva nou in domeniu etc.

Noutatea e aparitia, Luni seara versiuni finale iso. a variantei Wifislax-X64

http://www.downloadwireless.net/isos/wifislax-x64-final.iso

MD5 9d00ddf3062a41cf73314ca2c7106cd8

Este a 5 a aparitie ( speram ultima ) cu numele de Wifislax-X64.

Spor la butonare si sanatate!

Link to comment
Share on other sites

yo7cjf, tot superficial ai ramas....

Eu zic ca exact noutatile sunt interesante.

Hai sa le pun asa cum le-a dat autorul :

CAMBIOS DE WIFISLAX-64 A WIFISLAX-X64-2

-Actualizado kernel de 3.3.4 a 3.4.4

-Actualizado Firefox a version 13.0.1

-Actualizado dhclient a version 4.2.3.2

-Actualizados firmwares wireless

-Actualizado wireshark a version 1.8.0

-Añadido poppler 0.16 para poder abrir pdf

-Actualizado yamas a version 20120213

-Actualizado .desktop de walanreaver

-Actualizada suite aircrack-ng de version r2154 a r2157

-Actualizado reaver de version 1.4-r112 a 1.4-r113

L-am testat si merge. Treaba buna.

Link to comment
Share on other sites

Nu exista wifislax 5,este ca si cind ai spune ca exista Mercedes sau BMW X12 dar de fapt este X5 imbunatatit.

A 5-a imbunatatire sau actualizare nu inseamna a 5-a versiune.

Denumirea corecta este cea data de catre creatorii acestui soft,wifislax 4 nu cea data de un romanas care vrea sa arate ca stie multe,asa ca daca respectati munca oamenilor nu modificati dupa bunul plac.

Daca nu ai chef sau nu stii sa dai mai multe detalii,de cind esti tu pe forumul asta,mai bine nu iti mai pierde timpul.Cine crea sa vada daca au aparut noutati in domeniu cauta pe pagina oficiala nu aici sau pe alte forumuri.

Eu am dedicat timp munca si bani dezvoltarii acestui soft,si publicarii lui in limba romana,si nu am cerut niciodata nimic nimanui drept recompensa,si ma simt ofensat sa vad un oarecare sa ia la misto munca mea sau a altora cu care am colaborat sau colaborez.

Ca orice persoana interesata si eu citesc pe forumul asta o gramada de chestii,dar nu dau cu ,,parul" daca nu inteleg ceva,cu toate ca uneori numai dupa gramatica unora asa ar trebui,dar uneori aparentele mai si inseala si nu trebuiesc judecate,mai repede analizate.

Tu yo7cjf tine-o pe-a ta,va veni si vremea in care cititorii te vor judeca,si chiar daca nu au curajul sa ti-o spuna in fata,se vor indeparta de tine si vor urma sfaturile celor care demonstreaza ceva,nu a celor care au ,,ciocul" mare.

Aici ai dreptate.....sanatate!...asta da,merita spusa mereu si oricui,la fel iti doresc si eu.

Link to comment
Share on other sites

Sal

Esti asa sigur " Nu exista wifislax 5 " Doar mai discutasem problema, sau asa sa vorbim discutii.

Asta ce scrie aici:

Nombre de archivo Medida Ultima modificación

..

wifislax-4.1

wifislax-5 cine dracu o fi scris !?

wifislax-x64-2

este scrisa de mine, sau de oamenii aia ? scrie sau nu exact asa ? " nu cea data de un romanas care vrea bla...bla......" N-am chef de explicatii si de pierdut timp, cu lamuriri, ai fost pe pagina aia a lor ? ai citit si apoi sa faci comentarii !? uite " de fapt este X5 imbunatatit...bla...bla " de fapt sint mai multe, vre-o circa 6-7 ver. cu numele de wifislax 5 si parca inca vre-o 6 ver. cu numele de wifislax x-64. Asa ca du-te si cearta-te cu aia, spune-le ca nu-ti convine, spune-le deasemeni ca si tu lucrezi la dezvoltare acestui soft si ei nu stiu, etc.( sau il dezvolti in secret sa nu-ti fure aia inventiile ) Asa intre noi, aia ce zic apreciaza dezvoltarea softului pe care ai facut-o, cred ca-s tare mindrii ca esti in echipa cu ei. Eu respect atit munca cit si oamenii, de unde tragi tu alte concluzii, ca alti nu, etc. poti sa spui? Referitor la greseli de gramatica la unii ( ca la ale noastre sintem chiori ) nu sint mofturos, cit timp pot intelege subiectul, ca de aia mai exista si capul, nu numai de podoaba. Eu mai explicasem odata treaba cu detaliile si cu wifislax5,

dar lumea e lenese sa caute si sa citeasca cind il incearca. Cine e interesat vede ce si cum, important ca stie de aparitie. Eu nu am postat vreodata si nici prin minte nu -mi trece ideea, sa vada lume ce stiu, etc. ca nu-s idiot sa gindesc astfel. Treaba ca " se vor indeparta de tine si vor urma sfaturile bla....bla " ma lasa rece, nu am asemenea scopuri si interese, doar schimburi de info si atit. Cred ca-i mai bine sa-ti urmez sfatul si sa nu mai postez, ca nu cred ca intereseaza pe multi subiectul, credeam ca o info in plus nu strica. Asta e !

Sanatate !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...