Jump to content
TheTime

[RST] Yahoo Mail Scanner

Recommended Posts

Salutare baieti.

Din dorinta de a ma familiariza cu un mediu de programare, am facut o mica aplicatie:

yms.png

Aplicatia cauta pe net mailuri @yahoo. Aproximativ 90% sunt mailuri romanesti. In teorie, toate ar trebui sa fie valide, dar probabil exista 1-2% mailuri invalide.

- gaseste aproximativ 400 mailuri/10 minute, cu variatii destul de mari in functie de ora din zi in care se face scanarea;

- nu adauga mailuri duplicate;

- lasat in bara, nu forjeaza procesorul peste 5% (testat pe un core2duo @2.4Ghz), deci merge lasat sa scaneze cand voi va faceti alte treburi;

- are buton de ordonare alfabetica a listei de mailuri

- buton de salvare a listei intr-un fisier text, cate un mail pe linie (da append)

Zilele urmatoare voi mai imbogati aplicatia si cu alte functionalitati, dar am nevoie de ceva feedback de la voi. Orice bug descoperit, va rog sa-l raportati. Voi mari signifiant viteza de scanare, dar e destul de bine si asa pentru o aplicatie free.

Chestii tehnice:

- realizat in VS 2010, framework 4

- C#, WPF

- testat cu succes pe un win7 x86;

- aero activat ofera un mic avantaj la rulare;

Link de download:

d3d3Lkx4NjNMaVhhbm1iVm54d2FmakJMU0prR2JmQVVndDZxS0gwelQ1M3NwSUJEK0hCcUtnSFFueGhvZnhrZlN5WGFIeDZKVGhUUGZ5aFlINUxMS3hyNUFoaG1RZlRHUWZURw==

Hint: Base e atomputernic! :)) oarecum

Parola:

TheTime4RST

Voi reveni zilele astea cu versiuni imbogatite. Daca vi se pare util, se poate pune o sigla a RST-ului si mutat la RST Power.

Rep, Like daca va este de folos, injurati-ma de pisica si de bunica daca v-am irosit timpul sau daca ati avut o zi proasta. :))

  • Upvote 5
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Am luat programul :) in ~2 ore am gasit 11783 maile:D

Mersi de program,astept updateuri :D

EDIT 24 JULY :)):

Linkul lui TheTime numai merge asa ca m-am gandit sa reuplaodez eu dinou:)

Link


aHR0cCUzQS8vMG0wbU94azZMSTZYTHg2c0xEdTQrbGtTcEhIWmd4dVRwR2s3TG8xWEhsQVZLeHVpVDV1S25vQTRnRGd0QTJndEEvQ0M=

Hint : cryptat cu aceeasi metoda folosita te TheTime

Parola la arhiva este acceasi [TheTime4RST]

Edited by sebywarlord
Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

:) pana nu il scanez pana in maduva oaselor nu il rulez, deci am sa ma uit in el.. dar prima data trebuie desigur cu siguranta sa ma asigur ca e sigur

LE: e clean.

Edited by ps-axl
Link to comment
Share on other sites

Cum se dcripteaza link-ul ca am mai intalnit asemenea criptari si am tot zis ca nu vreau sa aflu dar....

In paint.

Daca vrei metoda, decrypteaza asta, 33bm0m4Tz3NdHVPk_Fk1qihQP0x"q23CNqLW2zRLVDJf1LyOWlGa

RC4

Key: 123456*

In loc de * mai lipseste o cifra. Afl`o si vei afla si metoda! :)

Link to comment
Share on other sites

@seby, sunt "multe" alte tari si nu stiu daca o sa-mi bat capul cu asta. Poate doar la comanda, pentru cine are bani de dat. Sugestia cu autosaveul e foarte utila, mersi!

@coolbyte, ai primit PM

@ps-axl, nu ma ocup cu stealere, hackinguri, sobolani si alte prostii. Am si eu mandria mea, nu fur, nu stric, dar astept sa vii cu un "OK" si pentru ceilalti cand te vei convinge ca e curat programul :)

Link to comment
Share on other sites

:)
www.Lx63LiXanmbVnxwafjBLSJkGbfAUgt6qKH0zT53spIBD+HBqKgHQnxhofxkfSyXaHx6JThTPfyhYH5LLKxr5AhhmQfTGQfTG

Decriptat. Pm cu link-ul , n-are rost sa-l mai decriptez...

Ce decryptat ma coptule ai decryptat o parte din el si faci pe interesantu PM CU LINKU NU ARE ROST

ce arfe...ba coptule postul tau dovedeste ca nu stii sa il decryptezi mai departe ,altfel il decryptai de tot si numai asteptai sa iti dea el PM ,nu stiu eu multe chestii da macar sa decryptez un cacat de link stiu 8-|

Link to comment
Share on other sites

TheTime , decripteaza asta

JXVCM0M0JTIwJXVCMjk0JTIwJXVENzUwJTIwJXVCMEE4JTIwJXVDOUMwJTIwJXVCOUQwJTIwJXVENjU0JTIwJXVCMEE4JTIwJXVCRTQ0JTIwJXVCMjk0JTIwJXVCQkZDJTIwJXVDNzRDJTIwJXVDNkIwJTIwJXVENkM0JTIwJXVCOTdDJTIwJXVCMEE4JTIwJXVDNkQwJTIwJXVDNzQwJTIwJXVCQkZDJTIwJXVCN0VDJTIwJXVCRTQ0JTIwJXVDODcxJTIwJXVCQkZDJTIwJXVCN0VDJTIwJXVENjU0JTIwJXVBQ0ZDJTIwJXVDOEZDJTIwJXVDNzRDJTIwJXVCRDgwJTIwJXVDNzRDJTIwJXVDOUMwJTIwJXVBQ0ZDJTIwJXVCNEYxJTIwJXVCOUQwJTIwJXVDOEZDJTIwJXVCN0VDJTIwJXVCRTQ0JTIwJXVDNzQwJTIwJXVCOTdDJTIwJXVBQ0ZDJTIwJXVENjU0JTIwJXVDNzQwJTIwJXVDMEFDJTIwJXVDNzRDJTIwJXVENTVD

e un mesaj special pentru tine..;)

Link to comment
Share on other sites

Downloadat... Merge,mi-a luat cateva mail-uri :>. Mercy TheTime

IMI CER SCUZE PENTRU OFFTOPIC!

Deci nu ii inteleg pe unii... Nici eu nu stau de mult timp pe acest forum,am cateva posturi,dar ma intriga unii care au sute de posturi si nu pot decripta codul. Omul spune asa:

Hint: Base e atomputernic! oarecum.

Totusi...

Link to comment
Share on other sites

Am o intrebare...de ce framework 4?

Sugestie: mie unul mi se pare prea "tantos" butoanele alea...nvm, ai putea sa faci niste parametrii de executare pentru unii care nu vor sa vada gui, si sa faci output file append asa incat fiecare adresa sa fie adaugat in output file, multi-thread ar fi o optiune sau chiar async...daca tot ai bagat framework 4, cat si un nested dintr-un source unde iti pui link-urile,probabil ia dintr-o sursa de undeva...nu cauta de nebun adrese romanesti.

In rest, totul bine, fumos poate vii si cu ceva mai nou:)

O sugestie, pentru toate programele marca RST ca sa zicem asa:

Sper sa imi fac timp sa fac un tutorial, cu o forma de logare pe RST, astfel doar cei logati(ba mai mult cred ca pot implementa numarul de posturi) sa foloseasca aplicatiile marca RST, poate cine stie mai aducem oameni din alte meleaguri, fac referire la aplicatiile windows gen cea de mai sus, eu cred ca e posibil si chiar o sa vad care e treaba.

Link to comment
Share on other sites

Am o intrebare...de ce framework 4?

Pentru ca in el lucrez la servici, cu el m-am obisnuit si nu vreau sa ma trezesc ca nu gasesc vreo metoda sau proprietate ce nu exista in alte frameworkuri. Din cate stiu, WPF-urile au nevoie de framework 3.5 sau mai sus, deci nu exagerez cand folosesc veriunea 4.

mie unul mi se pare prea "tantos" butoanele alea...

din nou, defect al obisnuintei... acum depinde si ce rezolutie ai.

ai putea sa faci niste parametrii de executare pentru unii care nu vor sa vada gui

poate cand nu voi avea ce face. eu sunt fan al interfetelor, daca nu, as folosi linux.

si sa faci output file append asa incat fiecare adresa sa fie adaugat in output file

//TODO a mai fost sugerat un autosave, iar butonul de save face oricum append.

multi-thread ar fi o optiune sau chiar async...daca tot ai bagat framework 4

foloseste deja mai multe threaduri, nu cred ca ti-a facut probleme cu blocarea interfetei sau a altor aplicatii.

cat si un nested dintr-un source unde iti pui link-urile

buna idee, dar nu in versiunea imediat urmatoare.

In rest, totul bine, fumos poate vii si cu ceva mai nou:)

Multumesc. Stay tooned.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...