Jump to content
paulsk8

c# trimit taste unui joc

Recommended Posts

Salut , as dori sa trimit taste unui joc , mai precis SAMP

De exemplu sa trimit ESC apoi sa misc playerul W S apoi din nou ESC.

Am incercat cu SendKeys si merge doar in chat..

Ce pot face ca sa mearga sa ma misc?sa creez un afk bot?

As dori sursa poate si proiect daca se poate..nu as dori linkuri de pe net pentru ca am cautat ogramada..

Link to comment
Share on other sites

Poti te rog sa postezi o sursa sau un link cattre un proiect? msdn e foarte aiurea structurat..

Nu are cum sa nu-ti mearga, probabil dureaza foarte putin acea apasare, si nu se observa...


System.Windows.Forms.SendKeys.Send();
System.Windows.Forms.SendKeys.SendWait();

Nu merge..daca mergea la SendKeys.Send("{ESC}"); apasa esc si ramanea..in jocuri direct x nu merge..

si @ paul eu nu am nevoie de program ..am destule care merg eu doresc sa fac unul

Link to comment
Share on other sites

Poti te rog sa postezi o sursa sau un link cattre un proiect? msdn e foarte aiurea structurat..

Copy/Paste nu o sa te ajute sa inveti nimic, ce e asa de greu sa declari o functie dintr-o librarie si apoi sa creezi o structura de date pe care sa o folosesti pentru a simula o tasta sau un click.

Link to comment
Share on other sites

Copy/Paste nu o sa te ajute sa inveti nimic, ce e asa de greu sa declari o functie dintr-o librarie si apoi sa creezi o structura de date pe care sa o folosesti pentru a simula o tasta sau un click.

Daca imi da un exemplu o sa imi dau seama si eu cum sa folosesc , m-ar ajuta de 1000 de ori mai mult decât orice link

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza subiectul, am incercat sa scriu un program in c++ care sa-mi apese cateva taste in joc. Cu SendInput nu am avut probleme, doar ca functia nu o pot folosi intr-o aplicatie minimezed. Acum incerc cu PostMessage dar nu reusesc sa simulez o tasta, in spy++ cand apas tasta 1 in joc:

75288965.jpg

Cand trimit cu PostMessage:

20192235.jpg

      
PostMessage(hwnd, WM_KEYDOWN, 0x31, 0);
PostMessage(hwnd, WM_CHAR, 0x31, 0);
PostMessage(hwnd, WM_KEYUP, 0x31, 1);

Aveti vreo idee? Sau macar resurse de unde as putea culege mai multe informatii..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...