Jump to content
ICEBREAKER101010

Yahoo+Facebook

Recommended Posts

Salut.

Zilele trecute am "obtinut" ceva cookies de yahoo si facebook ale unei persoane.

Si ca sa ma distrez putin am intrat pe contul de facebook si am schimbat adresa de mail principala si dupa aia parola de la facebook.Am sters adresa de yahoo din facebook ale "victimei.Intrebarea e urmatoarea : cum a reusit sa isi recapete contul de facebook ?Din moment ce eu am schimbat adresa de mail principala de pe facebook.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Cand intri pe Facebook ai posibilitatea sa zici numele tau si al unui amic, dupa care sa ceri un sms pe telefon pentru resetarea parolei.

Nu prea cred ca e chiar asa, adica daca eu iau numele tau "Popescu Vasile" si vad ca ai un amic acolo "Ionescu Geroge" , bag si-mi cumpar o cartela scriu numaru sa-mi trimita sms si imi da parola ta? Nu prea are cum:)) .

Link to comment
Share on other sites

Email secundar nu cred.Pentru ca am scos ce mai era acolo si a ramas doar cel principal.Si ca sa schimb parola la facebook avand doar cookieurile de facebook si yahoo , a fost simplu.Aveam adresa de mail pe care a fost facut contul de facebook din datele de pe facebook.Apoi am dat sa ma loghez pe facebook de pe alt calculator si am zis ca am uitat parola.In asa fel cei de la facebook mi-au trimis mail pe adresa de yahoo pe care aveam acces deja.In mail era un cod care trebuia bagat pe facebook ca sa imi pot schimba parola.Dupa aia a fost simplu.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
Nu prea cred ca e chiar asa, adica daca eu iau numele tau "Popescu Vasile" si vad ca ai un amic acolo "Ionescu Geroge" , bag si-mi cumpar o cartela scriu numaru sa-mi trimita sms si imi da parola ta? Nu prea are cum:)) .

Numarul de telefon poate fi legat de cont printr-o cerere si un sms de confirmare cat esti logat pe cont. Dupa aceea poti sa-l folosesti cat vrei ca sa recuperezi contul. Documenteaza-te inainte sa zici ceva.

Edited by Dragos
Link to comment
Share on other sites

Numarul de telefon poate fi legat de cont printr-o cerere si un sms de confirmare cat esti logat pe cont. Dupa aceea poti sa-l folosesti cat vrei ca sa recuperezi contul. Documenteaza-te inainte sa zici ceva.

Da e adevarat ! asa isi a resetat si un amic parola de la facebook dupa ce multi hackeri incercau sa ii fure contu de facebook pentru niste jocuri si aplicatii !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...