Jump to content
BGS

pyLauncher | Windows Application Launcher

Recommended Posts

Salutari tuturor, a trecut ceva vreme de cand am facut un post pe RST :) .

In ultima vreme am lucrat la un application launcher pentru windows , a carui scop ar fi sa inlocuiasca start menu, iconitele de pe desktop , si chiar my computer .

Sunt constient ca mai sunt soft-uri de genul dar nu mi-au placut ce ofera ele asadar am incercat sa scot si eu ceva asemanator .

De asemenea ca un plus, am inclus si doua plugin-uri care va vor simplifica (sper ) chiar si mai mult viata astfel , puteti scrie cmd comanda , iar aceasta comanda va fi executata intr-un command prompt , sau puteti cauta informatii pe internet cu ajutorul comenzilor google <query> | wikipedia <query> | youtube <query> ,

puteti folosi pyLauncher ca file manager utilizand calea catre fisier ex C:/Program Files va fi afisat continutul folder-ului Program Files , iar pentru a intra intr-un folder sau a executa un fisier din folder-ul respectiv va trebui sa dati dublu click pe el.

Nu am avut posibilitatea sa il testez foarte mult pe sistemele de operare pe 64 biti si pe Windows XP dar sper ca va functiona in parametri normali .

Aici aveti un screenshot cu pyLauncher in actiune:

D5QO1.png

De asemenea puteti urmari progresul / semnala probleme si sau trimite patch-uri de ce nu la aceasta adresa:

pyLauncher | GitHub

Versiunea pe 32 biti o puteti descarca de aici : Box

Voi incerca sa uploadez o versiune pentru 64 biti cat de curand posibil.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...