Jump to content
XmLmX2

Plata prin SMS, PFA si lege

Recommended Posts

Salut baieti. Ma intereseaza niste detalii despre plata prin SMS pentru o comunitate de jocuri. Sa vand chestii de pe serverele de jocuri si sa primesc banii prin SMS, prin diferite servicii gen mobilpay, pana mea. M-am interesat putin pe net si am vazut ca pentru a avea contract cu ei tre' sa ai ori firma inregistrata, ori PFA. Acum intrebarea mea e: daca ma duc si-mi fac un PFA, pot sa-mi fac contract cu o firma de genul si sa primesc plati prin sms linistit pentru chestii vandute in jocuri? (admine CS, iteme Minecraft, etc)

Link to comment
Share on other sites

Nu o am cu legea, deci posibil sa zic prostii.

Da, din cate stiu eu, ceea ce ai zis tu e adevarat. Dar poti sa iti faci si ONG. Atunci nu vei putea primi venituri, dar vei putea primi donatii, deci nu vei cere o taxa, ci doar o donatie, dar nu oferi accesul la produsele tale pana nu ai primit acea donatie.

Link to comment
Share on other sites

M-am interesat azi putin si revin cu niste informatii pentru cei ce s-ar putea afla in situatia mea pe viitor. Cica nu exista lege care sa interzica comercializarea de bonusuri in jocuri, atata timp cat nu sunt jocuri de noroc. De asemenea, majoritatea firmelor de plati prin SMS nu accepta aceste metode, motivul fiind multa frauda in trecut. (asta spun si eu din ce am aflat azi discutand cu diversi si diverse)

Daca mai aveti informatii despre acest subiect chiar va rog sa postati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...