Jump to content
red8skull

legat de cartele .

Recommended Posts

...daca ai "pile" serioase care vor sa isi riste serviciul si libertatea ...Da ...se poate...poti sa iti transferi si numarul altuia de telefon pe cartela ta...asta stiu ca se face obtinand codul pac de la respectivul...si dat la "pila" ta...

...deci asa complicat se poate... in rest... deocamdata NU

Link to comment
Share on other sites

ar merge o chestie dak respectivul e pe cartela si nu pe abonament...pe mine ma futea unu cu un cosmote imi tot dadea beep noaptea asa k am sunat la cei de la cosmote si am zis k mi s-a furat telefonul impreuna q cartela de la ei...leam zis numarul de tel,mam dus la ei la un magazin cu buletinu si au inchis cartela plus k miau faqt alta q acelasi numar...si totul a costat numai 7 euro :P

Link to comment
Share on other sites

chestia asta este foarte foarte veche

am gasit-o acum un am sii ceva pe hab-uri(era sa pic in ea)

dar chiar si daca este veche mai functioneaza (dar numai la persoane naive)

Voi folosii ca ex reteaua Orange

ok .... deci sa incepem:

codul este bazat pe serviciul "Transfera credit"

poti sa primesti credit numai daca cel care foloseste codul are credit care poate fii transmis.

sa analizam purin serviciul transfera credit : *100# (asta e meniul)

acum pentru transfera credit alegi obtiunea Transfera credit: raspuns 5(acum va apare un submeniu)

si asa pana cand terminati sesiunea si creditul este transmis

dar sesiunea poate fii inlocuita de un cod

astfel incat : *100*5# acceseaza direct serviciul transfera credit

deci daca mai lungim putin codul putem sa obtinem o tranzactie care sa nu indice nimik utilizatorului

deci codul va arata cam asa:

*100*5*2*y*1*xxxxxxxxxx*1#

unde y este valoarea care trebuie transmisa iar xxxxxxxxxx este numarul la care trebuie transmis creditul(adica numarul vostru)

codul poate varia dar daca sunteti atenti veti reusii

dupa ce codul este introdus utilizatorul primeste un mesaj (in care este inclus si xxx... adica numarul) => ca va poate prinde

daca utilizatorul nu are credit v-a primii un mesaj in care i se spune clar ca nu poate transmite credit

in ambele situatii victima se prinde dar daca aveti noroc va ve-ti alege cu ceva euro

smecheria merge si pe Vodafone sau Cosmote numai ca difera codul

Aceasta metoda este ilegala si puteti fii trasi la raspundere pentru acest lucru asa ca aveti grija

daca aveti intrebari postati aici.

nici eu si nici proprietarii site-ului www.rstcenter.com nu isi asuma raspunderea pentru acest tutorial cu caracter informativ

Link to comment
Share on other sites

in legatura cu acceptul la nu trebuie intotdeauna (eventual doar prima data)

iar daca se modifica in aparatul victimei si se seteaza la aparate de incredere cum trebuie atunci victima nici nu stie ... insa trebuie activat Bluetooth-ul

cum zici u , eu am cateva programe de bluetooth dar nici unu nu are optiunea

de a putea seta telefonul tau sa fie acceptat mereu ...

dak ai u te rog posteza-l si u aici

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...