Jump to content
shaggi.

[RST]Scanner & Bruteforcer ssh2

Recommended Posts

Numiti-l cum vreti, redistribuitil, e opensource si e rapid.:)

GirlShare - Download scanner.tar.gz

ps: La clasele de ip cu 22 deschis mai la fiecare ip, ajunge la peste 300 de threaduri si da crash, momentan nu am gasit o rezolvare deoarece master process-ul este in node.js si din cate stiti si voi node.js nu poate fi limitat, ci doar incetinit, asa ca puteti seta timeout_run mai mare pentru clasele de acest gen:)

PS2: daca vrea cineva sa modifice ceva din el e liber dar sa il publice si aici, poate alti au nevoie...

Bafta!

Multumuri speciale: DarkyAngel

LE: in sshscanner.js adaugati "var x=1;"

Edited by shaggi.
Link to comment
Share on other sites

@gugustiuc. Nu e greu, trebuiesc schimbate functiile de conectare ssh cu echivalentul pentru ftp si schimbat portul dupa care cauta in sshscanner.js + inca un for cu setTimeout de aproximativ 15 minute...

L-a testat cineva pe asta? lasati si voi un reply si ziceti ce probleme ati intalnit...

Link to comment
Share on other sites

Vezi tu, in node.js e cam greu sa faci o limitare, dar nu imposibil, inca nu stiu cum sa fac limita acea dar stiu ca e posibil:)

O sa mai ma uit peste tutoriale...

LE: daca ar fi fost usor sa ii fac o limita i-as fi facut si partea de brutefoce in node.js, dar el trece la urmatoarea parola inainte sa stie daca cea veche a functionat...

Edited by shaggi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...