Jump to content
andreinick05

Domenii .eu la 1,50 euro; .pro la 3 euro si gazduire ieftina.

Recommended Posts

UPDATE: Câ?tig? bani cu HostRom. Prime?ti un comision de 15% pentru fiecare comand? la g?zduire care vine prin link-ul tau de afiliere. Click aici pentru a-?i activa contul tau de afiliat. Bonus: La activare prime?ti un bonus de 0.2euro. Payout-ul minim este la 3 euro.

Mda...mi-am facut si eu o "mini afacere" de gazduire web si inregistrare domenii. Admit ca nu ofer eu cea mai buna gazduire (ma refer la faptul ca nu dau unlimited la 0.01$:)) ) dar...este un hobby si sper sa reusesc.

Daca aveti nevoie de gazduire sau domenii un picut mai ieftine.... HostRom.Eu

Am inceput proiectul dupa ce am vazut site-ul hostare.net. Aveau ei preturi cat de cat bune (acum nu mai vand decat domenii.ro si ceva gazduire) dar asistenta era de tot c***tul. Asa ca m-am gandit sa fac ceva similiar, dar cu mai multa grija si atentie.

Astept pareri si va astept cu bratele deschise:D. Respect.

Pentru cei care nu gasesc ns-urile: ns1.hostrom.eu ns2.hostrom.eu

Update:

SI O MICA PROMOTIE...

Exclusiv pentru RST: Cupon reducere 70% la achizitionarea pachetului ADVANCED pe 6 luni ==>> 70OFFADV ==>> http://hostrom.eu/cart.php?a=add&pid=4

Cuponul poate fi folosit de 10 ori. Pana acum a fost folosit: 1 data.

Folositi cuponul 10OFF pentru o reducere de 10% la orice produs.

Folositi cuponul 30OFFPRO pentru o reducere de 30% la pachetul PRO.

Pe aceasta cale as mai vrea sa multumesc tuturor celor ce m-au incurajat si au raportat bug-uri.

Crucea Rosie

Voi dona 10% din castigurile lunare catre Crucea Rosie.

Ieftinire la domeniile .org - Pret vechi: 8 euro, acum: 5 euro; .net - Pret vechi: 8 euro, acum: 6 euro

Domenii noi adaugate la inregistrare:

.cc

.tv

.tel

.mobi

.de

.es

.in

.me

.pro

Vedeti aici preturile: http://www.hostrom.eu/client/domainchecker.php

Edited by andreinick05
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa fiu carcotas, chiar te respect pentru faptul ca ai avut curaj sa intri in lumea asta in care toata lumea vinde gazduire si domenii. As avea cateva sfaturi pentru tine, care sper sa-ti prinda bine pe viitor:

1. Mai intai trebuia sa pui la punct site-ul, nu sa schimbi tema de 10 ori pe zi si apoi sa faci promovare.

2. De asemenea, ai putea schimba design-ul pentru acel form de cautare domenii.

2.1 In loc sa arunci aiurea niste preturi pentru domenii ai fi putut "trunchia" un pic tabelul (sau chiar sa-l pui pe tot) de la "Verificare domenii".

3. Prima pagina are design-ul total diferit de cel de la /client/ ceea ce nu e prea ok.

4. Fa-ti un S.R.L. (daca n-ai) - unii oameni prefera sa cumpere pe firma atat hosting cat si domenii.

5. Pregateste niste termeni si conditii si o politica de confidentialitate (gandite ambele, nu copiate mot-a-mot si schimbate doar anumite cuvinte - Poti copia de la altii, dar sterge ce nu ai nevoie, inlocuieste cu atentie datele firmei si numele).

Pe viitor, poate voi cumpara domenii de la tine... momentan site-ul nu-mi prezinta incredere.

Link to comment
Share on other sites

Ok. O ultima schimbare de interfata a avut loc, am tinut cont de sfatul lui Cril. Mai am putin de lucrat la partea TOS si politica de confidentialitate. Asta este design-ul final, nu mai fac nici o schimbare (poate logoul o sa il schimb cand gasesc pe cineva care stie bine PS). Imi cer scuze fata de clienti pentru schimbarile acestea radicale.

Link to comment
Share on other sites

Mie nu-mi inspira deloc incredere, mai ales ca folosesti WMCHS nulled, banuiesc ca si CPanel-u' la fel.

Nu vad pagina despre noi, detalii despre servere, unde sunt serverele colocate? Ai reseller?

Tu inspiri incredere ?

Nu vezi ce scrii ? Daca folosesti whmcs nulled care e problema ta, atata timp cat e singurul(din cate stiu eu) care ofera domenii la preturi asa de avantajoase.

@andreinick05 pune undeva sus sa poti schimba limba, engleza/romana.

* Incearca sa numai faci dublu post, foloseste butonul edit.

Link to comment
Share on other sites

Mie nu-mi inspira deloc incredere, mai ales ca folosesti WMCHS nulled, banuiesc ca si CPanel-u' la fel.

Nu vad pagina despre noi, detalii despre servere, unde sunt serverele colocate? Ai reseller?

Poate am "imprumutat" eu WHMCS-ul pentru o vreme, dar nici tu nu esti mai presus ca mine. Crezi ca tu daca furi material gratuit si il pui la tine pe site esti mai om ca mine? (Eu ma refer la RObotzi, ca am stat doar 5 secunde la tine pe site si asta mi-a sarit in ochi).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...