Jump to content
ICEBREAKER101010

Blocare apeluri

Recommended Posts

Pentru asa ceva ai nevoie de un numar care sa fie mereu inchis, iar telefonul android sa aiba la setari redirectionarea apelului atunci cand este ocupat catre numarul inchis. Apoi setezi in aplicatie sa de-a ocupat si atat, apelul va fi redirectionat spre numarul inchis si IDR-ul va fi redat pentru acel numar, dar desigur apelantul nu va stii treaba asta. Eu folosesc aplicatia Call Blocker si casuta vocala cu delay extins. Daca aplicatia da ocupat unui numar apelul se duce in casuta si pe mine ma doare la basca.

Link to comment
Share on other sites

Pentru asa ceva ai nevoie de un numar care sa fie mereu inchis, iar telefonul android sa aiba la setari redirectionarea apelului atunci cand este ocupat catre numarul inchis. Apoi setezi in aplicatie sa de-a ocupat si atat, apelul va fi redirectionat spre numarul inchis si IDR-ul va fi redat pentru acel numar, dar desigur apelantul nu va stii treaba asta. Eu folosesc aplicatia Call Blocker si casuta vocala cu delay extins. Daca aplicatia da ocupat unui numar apelul se duce in casuta si pe mine ma doare la basca.

Ms de info.Ideea e ca vreau sa blochez apelurile in asa fel incat apelantul sa nu isi dea seama ca il blochez ci sa creada ca am telefonul inchis sau am ramas fara baterie.

Link to comment
Share on other sites

iBlackList

Metoda ce ti-am descris-o eu mai sus face exact ceea ce vrei tu sa faca, aplicatiile de blocat apeluri doar refuza apelul (adica da ocupat), ori il taxeaza pe apelant si ii inchide. Eu folosesc metoda ce t-am descri-so mai sus. Am pe cosmote o cartela pe care nu o folosesc si o tin acasa intr-un sertar, telefonul meu face redirectionare spre acea cartela cand dau ocupat, iar aplicatia aceea da ocupat la numerele selectate de mine, tot ce aude apelantul in momentul redirectionarii este un beep deoarece telefonul suna un timp foarte scurt (sub 1s, nu scoate niciun sunet deoarece aplicatia comuta pe silentios la primirea apelului, isi face treaba si apoi comuta la modul anterior), apoi mai asteapta cateva secunde si se aude mesajul de la cosmote cum ca abonatul apelat nu. . . .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...