Jump to content
Oust

Am nevoie de 5K euro.

Recommended Posts

Da, un thread off topic odata pe an trebuie sa fac si eu...

Bun, am nevoie de 5.000 Euro, facuti legal fara magarii, de aceea va cer voua cateva sfaturi in legatura cu programare/web design, vreau sa fac banii astia prin metodele astea, sau altele dar legale sa fie.

Ii rog pe toti care au o mica idee despre asta sa posteze aici, si cred ca sunt multi altii care cauta ceea ce caut si eu, ne ajutam reciproc si asa intarim legatura dintre membrii RST.

Dar va rog... nu vreau sa vad posturi cu "du-te la sapa, spala wc-uri" sau alte magarii care tind spre peniblilitate si off topic, sa ne axam pe IT, nu neaparat programare sau web design, IT sa fie.

Multumesc frumos.

Edit : Sunt inca la scoala, dar am 18.

Link to comment
Share on other sites

Bun, multumesc amandurora, deci deja am o nisa pe care sa ma duc, ci anume Web Design.

Alte nise ca rezerva mai cunoaste cineva?

@franxu, sunt inregistrat din 2008, nu m-a preocupat asta, daca ai venit sa ma iei la rost pentru asta te bag pe unde ai iesit instant, nu am nevoie de raspunsuri care sa ma descurajeze in momentul asta.

Edited by Oust
Link to comment
Share on other sites

@Oust: Vrei sa-ti cumperi masina ? :D

Ai ceva de tras ca sa strangi 5000 de coco doar din web stuff prin munca cinstita...

Da, trebuie sa-mi iau si eu un Passat ceva, sta carnetul de cateva ore pe masa, nu mai poate, vrea si el sa simta maini de politist. Ce sa faci... asta e, doar prin munca grea poti castiga corect, iar atunci vei simti cu adevarat valoarea banului.

Deci a doua nisa, programarea ca freelencer.

Bun, deci trebuie sa invat mai mult despre : PS, Python, PHP, VB.Net si C++.

Va multumesc tuturor. :)

Edited by Oust
Link to comment
Share on other sites

Bun, multumesc amandurora, deci deja am o nisa pe care sa ma duc, ci anume Web Design.

Alte nise ca rezerva mai cunoaste cineva?

@franxu, sunt inregistrat din 2008, nu m-a preocupat asta, daca ai venit sa ma iei la rost pentru asta te bag pe unde ai iesit instant, nu am nevoie de raspunsuri care sa ma descurajeze in momentul asta.

Esti cretin, iti spun si de ce, ceri sfaturi cum sa faci 5000 €, dar nu ai specificat ce anume stii sa faci. Iti spun eu, nu stii sa faci nimic, invata cum sa faci 10 ron si vei sti cum sa faci 5000 €.

Link to comment
Share on other sites

Esti cretin, iti spun si de ce, ceri sfaturi cum sa faci 5000 €, dar nu ai specificat ce anume stii sa faci. Iti spun eu, nu stii sa faci nimic, invata cum sa faci 10 ron si vei sti cum sa faci 5000 €.

Fac banuti de "trai", reparand pc-uri si chestii care le face fiecare de aici, dar eu ma refer online. Am spus 5000 euro ca un maxim, bineinteles ca nu voi putea face banii astia asa de simplu cum crezi tu. Privesti problema dintr-un unghi nasol, nu cauta sa fi "realistus negativus" din acest thread ca nu are rost, pur si simplu nu are rost, ce poti castiga? niste like-uri date de alti cautatori de faima sau mai stiu eu ce...

Pot spune ca stiu cateva chestii dar nu am excelat in ceva anume, deci tehnic, nu stiu nimic, dar de asta am facut acest thread pentru a primi sfaturi de la cei care au cautat sa faca asta in trecut si au reusit, iar dupa sa excelez in ceea ce am nevoie pentru a incepe.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...