Jump to content
bruttus139

USB wifi L-Link LL-1002 2w Rtl 8187L cu doua mini-parabolice-30db reali

Recommended Posts

As dori si eu o antena L-link 1002, am auzit numai lucruri bune despre ea (nu de pe pagina asta, aici am nimerit din cautari) si 40euro nu e deloc o suma mare daca te gandesti ce poti face cu ea ... am si pe cineva in Spania dar nu am inteles exact de ce nu se vinde si in Europa, sa inteleg ca firma e spaniola si fac numai pe comanda?? .. in fine, daca e cineva dispus sa-mi zica de unde o comand sau unde sa trimit in Madrid sa o cumpere, adresa ceva nr. de tel va rog un mesaj privat ... multumesc ... chiar nu banuiam ca exista forum de hackeri romani care chiar sa si discute topicuri interesante numai zic de construit antene :))

Link to comment
Share on other sites

In Spania exista in mai multe magazine virtuale,deci roaga pe amicii tai de aici sa il caute pe internet si sa faca comanda la care dintre magazine il gaseste mai ieftin.

Aparatele nu se gasesc in magazine fizice,nu pot fi cumparate in persoana.

Aparatul este foarte bun,stabil,si puternic,merita toate laudele.Cineva facea un comentariu mai inainte ca si Alfa are acest chipset rtl 8187L si asa este,numai ca pe acelasi pret ca Alfa cumperi acest L-Link dar asta are putere dubla fata de Alfa,are 2 antene separate,cu alte cuvinte 2 Alfa la pret de 1.

Link to comment
Share on other sites

Ce al dracu' esti,sa nu cumva sa spui si la altii,sa fii numai tu destept,auzi bre,si daca eu si alti prosti ca mine nu v-ar fi spus de aparatul asta sau de altele,nu mureati voi de prosti in catunele voastre?

Urita natie sintem,romani basinosi,sa nu dam si la altii jucariile ca ni le strica.

Poti so iei in gluma.......

Link to comment
Share on other sites

Bai baieti,aici nu facem pula mare la altii,ne ajutam intre noi,asa ca daca ai o informatie valoroasa o dai la toata lumea,pentru ca daca nu toti facem afaceri pe privat,si restul sa o ia in mina sau cum vreti voi.

Eu sint primul roman care a dezvaluit chestia asta,si daca as putea sa ajut pe cineva fara sa dau din buzunar o fac fara probleme,dar din pacate eu nu traiesc in RO si nu pot ajuta direct pe nimeni fara sa-l coste o avere.

Aici unde sint eu,daca e membru pe forumul meu,si daca traieste in SP,le dau toate informatiile gratis,si mi se rupe ata p.....stii ca nu fac avere,ajut pe cine pot si oricum,nu traiesc din asta,dar ma bucur cind vad fratii mei mai descurcareti ca altii.

Hai sa vorbim altfel,aici ma suna lumea si vrea net gratis,si ma duc la ei acasa,le dau necesarul,si imi 100 euro,pentru ca abonamentul este 40 pe luna,mie imi da 100 doar odata,si au net non stop ani de zile,dar asta o fac din placere,si findca vreau sa ajut romanii din tara asta,altfel,nici nu ma intereseaza,pe forum le dau mura in gura cui stie sa manevreze un calculator cum sa faca sa aiba gratis ce altii platesc bani grei.

Voi acolo in tara,parca sinteti atinsi de ciuma,vreti sa faceti doar voi,si sa nu mai stie nimeni,si asta este ce va pierde,...fiti uniti in pula calului,ca daca nu erati toti saraci nu erati useri pe un forum,erati Becali la restaurant sau base chiorul presedinte.

Sintem saraci,ai dracu,si prosti ca noaptea,si baietii destepti profita de noi.

Iar am baut in seara asta,de parca nu as bea zi de zi,hai sa auzim de bine.

Link to comment
Share on other sites

In primul rind,apreciez munca si dedicatia voastra Brutus139,(si mai multi entuziasti gen kitt,ingineru' ) si am comandat si eu ca sa testez un L/Link LL-1002 de aici ADAP WIRELESS 2W L-LINK 300MB USB + 2ANT 7DBI (RALINK RT-3072 barato - Comprar al por mayor - Ofertas . cu ce nu sunt deacord e :

''Bai baieti,aici nu facem pula mare la altii,ne ajutam intre noi''

Cu asta chiar nu sunt deacord,poate vrei sa spui ''ne sapam unii pe altii'',aici in Spania,vorbesc.

P.S Chiar nu beau ceai,beau un vin de Rioja

Edited by diximen
Link to comment
Share on other sites

26,61 + 5,58 IVA =32,19

Transportul mai sint vreo 6 eur minim,si daca nu merge cind il trimiti inapoi mai dai 6 eur.

Cit ai mai dat sau vei da pe telefoane ca sa-l comanzi sau ca sa te certi cu ei ca nu merge,mai aduna si vezi cam ce iese.

In alta ordine de idei,dupa ce il cumperi,sa vii si sa faci scandal ca te-a mintit bruttus findca porcaria aia care zice ca ai comandat-o nu este L-Link 2w cu rtl 8187

Si acum hai sa iti fac un scenariu,sau hai sa iti povestesc o istorie:

In decursul anilor,am mai trimis astfel de aparate si altora,acum vreo 2 ani si tu cereai,doar ca nu cumparai,si oamenii le-au primit bine merci,le-au pus la calculator,dupa care au scris pe forumuri ca i-am mintit.

Ce se intimpla de fapt,de ce am renuntat si prefer sa ajut doar persoanele din Madrid?

Pai la prostii din Madrid le fac schita si le explic ca aparatele astea doar fut in cur nu dau si muie.

Multi le-au cumparat crezind ca aparatele astea sint ca modemurile lor de acasa si daca le baga la calculator o sa intre internetul singur,cu toate ca exista forumuri si materiale girla care explica ca aparatele sint pentru putere si pentru spart parole,ei asteptau sa le sparga aparatul singur.

Au mai fost unii care care m-au intrebat de ce nu prinde internet cu adaptorul,ca ei au facut exact dupa manualele mele si nu prinde dom'le,dar cind au cumparat au uitat sa specifice ca ei traiesc intr-un sat in care cainii au disparut de foame,adica ori au parasit satul,ori i-au mincat satenii de foame,si de internet wireless nici vorba ca nu se auzise pe acolo,asa ca ce sa prinda,vrabii?

As mai putea sa scriu o carte cu dobitoci cu 7 clase care nu stiu nici sa scrie in limba romana dar vor sa fie hackeri peste noapte,dar ce rost are?

In rest toate bune si la locul lor,imi vad de viata,las prostii sa se agite,ajut baietii cu doxa,si in timpul liber beau whisky ca sint spirtar.

Link to comment
Share on other sites

bruttus139 esti simpatic. adevarat aici in RO suntem cam retarzi in comportament . nu stim decat sa traim dupa principii total nesanatoase ,ne alegem mereu conducatori slabi etc. suntem condamnati la saracie dar ne si dam mari . in alta ordine de idei e prima data cand intru pe acest forum si chiar am ce invata de aici.

Link to comment
Share on other sites

bruttus139 esti simpatic. adevarat aici in RO suntem cam retarzi in comportament . nu stim decat sa traim dupa principii total nesanatoase ,ne alegem mereu conducatori slabi etc. suntem condamnati la saracie dar ne si dam mari . in alta ordine de idei e prima data cand intru pe acest forum si chiar am ce invata de aici.

ilie31,numai faptul ca ai facut interpretarea asta si da mult de gindit,dar probabil ca nu intelegi,oricum,mesajul meu nu era nici pentru tine nici pentru oricine,nu generalizam,este pentru cine lucreaza cu si pentru ,,public" si sa lovit ca si mine de prosti,aroganti,nesimtiti,etc,dar asta nu inseamna ca toata lumea este la fel,doar ca nu toti au ocazia sa vada asa ceva,si poate altii nu vor sa comenteze astfel de chestii chiar daca se lovesc de indivizi din astia.

Daca tu intelegi cum merg treburile foarte bine,eu in schimb ma lovesc de tot felul de tarani basiti,si cind zic romani o fac pentru ca traiesc intr-o tara straina si ma lovesc zilnic de romani,nu pentru ca nu ar fi alte natii care sint mai rau ca noi,dar aia nu ma intereseaza,ai nostri insa aveam mai multe pretentii pentru ca stiu ca sintem un popor inteligent,doar rau educat.

Vine unul numit florin59 parca,user si aici,cica are 60 de ani,imi cere un soft,il descarca dupa forumul meu,dupa care imi cere parola ca sa dezarhiveze .rar si dupa ce i-o dau,imi scrie pe forum ca el nu are nevoie de pompe de injectie,el vrea sa foloseasca softul in cauza,dar boul pulii de unde sa stie ca www........com este parola,ca masa la intarcat cu cacat,el a dat click pe link in loc sa-l foloseasca ca parola,asa ca poti sa-ti dai seama cit de taran este boul pulii si citi altii mai sint ca el.

Tu,faci un comentariu fara sa stii sau sa intelegi despre ce este vorba,este adevarat ca se poate interpreta,numai ca daca tu vezi un magar si-i zici cal,asta nu este vina mea,asa ca cel mai bine ar fi sa nu mai faci comentarii gratuite daca nu te afecteaza direct,adica daca nu fac referire la userul ilie31,pentru ca nu faci decit sa te bagi unde nu ai nici-o treaba.

CUM SINTEM NOI ROMANII in general,vazut din afara?asasini,cersetori,violatori,prosti,tarani,tigani,etc,dar nu toata lumea este la fel,mai rau sint astia straini ca noi,doar ca pe noi ca romani nu ne intereseaza,noi vorbim doar despre natia noastra.

@diximen,face un comentariu cu subinteles,dupa care da un link in care el arata ca ia uite ce scula imi iau eu si nu cumpar de la voi profitorilor......si din ce a pus el acolo denota foarte clar ca nu are idee de multe,dar nu ma cert cu el aici ca nu are rost,pentru ca in realitate acel adaptor L-Link de care vorbesc eu si pentru care pun mina in foc este L-Link de 2 w cu chip rtl 8187L nu cu chipul pe care il publica el RT 3072,dupa care,peste citeva zile va veni aici si va spune ca eu sint un mincinos ca adaptorul ala nu face doi bani,dar nu vede ca are alt chip si ca ala nu face doi bani pentru spart parole.

Mai vreti sa ne luam in gura?...pai daca vorbim de tehnica,vorbim despre fiecare punct si litera conteaza,si in cazul asta restul comentariilor sint de prisos.Daca ati sti despre vreun limbaj de programare,ati sti ca si o pauza intr-un script conteaza,asa ca diferenta dintre RT si rtl este imensa,iar dintre 3072 si 8187 la fel.

Daca va afectat comentariul meu,...................................chiar nu ma intereseaza,scriu pentru ca nu am ce face,si imi descarc nervii,dar in subconstient sint convins ca vorbesc cu morile de vint,si cum nu traiesc cu voi,si nici nu am nevoie de vreunul dintre voi,imi este indiferent de comentariile voastre.

Link to comment
Share on other sites

@bruttus,pana la urma care e un loc de unde sa cumperi produse si sa fi sigur ca sunt cele originale?(Aici in Spania ma refer)

Am cumparat de la ' wifi online',de la 'La Factoria' 'Mas wifi' de pe siteuri recomandate pe siteul zero13,produse de sute de euro in timp bineinteles,pentru prieteni si pentru ca am un hobby ,asa cum ai tu pescuitul :P .Pot sa zic ca doar 2-3 comenzi am fost nevoit sa le trimit retur.Acum 2 -3 ani am intrebat de o antena dar nu am mia cumparat-o pentru ca m-am mutat intr-o locatie unde aveam net prin Telefonica de la proprietar,inclus in chirie,insa am trimis citeva mailuri sa explic situatia.

In ceea ce priveste adaptorul L-Link 2w cu rtl 8187l de 30 dB clar ca este o mare diferenta, insa ''Nuevo L-LINK 2W REALTEK 8187L + 2 antenas omnidireccionales 7dBi'' nu este disponibil de moment.Poate ne spui tu unde il pot gasi,pentru ca si aici in Spania sunt o gramada de magazine online neseriose.

:o

''@diximen,face un comentariu cu subinteles,dupa care da un link in care el arata ca ia uite ce scula imi iau eu si nu cumpar de la voi profitorilor...''

Nici vorba de asa ceva, pune un linck de unde sa pot sa cumpar de la voi daca am nevoie,nu e o problema decit sa le facem pula mare la Spanioli.:))

Sper sa fiu inteles corect cu ceea ce am scris.

Link to comment
Share on other sites

@bruttus,pana la urma care e un loc de unde sa cumperi produse si sa fi sigur ca sunt cele originale?(Aici in Spania ma refer)

Am cumparat de la ' wifi online',de la 'La Factoria' 'Mas wifi' de pe siteuri recomandate pe siteul zero13,produse de sute de euro in timp bineinteles,pentru prieteni si pentru ca am un hobby ,asa cum ai tu pescuitul :P .Pot sa zic ca doar 2-3 comenzi am fost nevoit sa le trimit retur.Acum 2 -3 ani am intrebat de o antena dar nu am mia cumparat-o pentru ca m-am mutat intr-o locatie unde aveam net prin Telefonica de la proprietar,inclus in chirie,insa am trimis citeva mailuri sa explic situatia.

In ceea ce priveste adaptorul L-Link 2w cu rtl 8187l de 30 dB clar ca este o mare diferenta, insa ''Nuevo L-LINK 2W REALTEK 8187L + 2 antenas omnidireccionales 7dBi'' nu este disponibil de moment.Poate ne spui tu unde il pot gasi,pentru ca si aici in Spania sunt o gramada de magazine online neseriose.

:o

''@diximen,face un comentariu cu subinteles,dupa care da un link in care el arata ca ia uite ce scula imi iau eu si nu cumpar de la voi profitorilor...''

Nici vorba de asa ceva, pune un linck de unde sa pot sa cumpar de la voi daca am nevoie,nu e o problema decit sa le facem pula mare la Spanioli.:))

Sper sa fiu inteles corect cu ceea ce am scris.

Eu cumpar de la magazin,nu online.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...