Jump to content
Aripipevant

Invatasainveti - Un site mai altcumva.

Recommended Posts

De curand o cunostinta si-a lasnat un site cu totul diferit de alte standarde de genu`, as vrea si eu (mor de curiozitate) sa stiu daca pe voi va uimit cu ceva .. credeti ca va avea succes in viitor ? sau daca se merita timpul petrecut in fata calculatorului pentru a scrie articole.

Site-ul este dedicat stiintei, culturi generale, media si asa mai departe. In prezent are 6 articole scrise care pe mine m-au surprins, mai ales ideea de a face asa ceva fara o analiza financiara.

Voi ce credeti ? Invatasainveti.info – Afla lucuri noi din jurul tau.

Edited by Aripipevant
Cam am mancat litere :)
Link to comment
Share on other sites

Mega-metod? de a face un site cu con?inut unic:

  1. copii articole din manuale/ziare/PDF-uri sau naiba ?tie de pe unde;
  2. faci inten?ionat gre?eli gramaticale;
  3. publici articolul pe uimitorul web-site;
  4. ...
  5. PROSHIT!

Deci, ca s? nu zici c? sunt r?ut?cios, iat? ?i dovada — momentan sunt publicate 6 articole:

  1. Brigazile de servire in spatiile de servire – Necesarul de personal
    În restaurantele cu num?r mare de slaria?i ?i cu activitate complex? este necesar? organizarea muncii personalului în brig?zi de servire. Spre deosebire de restaura?ia tradi?ional? din str?in?tate, unde brigada de servire este dependent? de categoria de clasificare a unit??ii ?i de importan?a clientelei, în restaurantele române?ti structura acesteia se bazeaz? pe m?rimea ?i pe tipul ...
    Sursa:
    http://cdpress.ro/pageflip/2388/data/pages/2.swf
  2. Construind cu un buget comun
    Bugetul UE este baza implement?rii pentru aproape toate politicile europene prezentate în detaliu în aceast? agend?. Gestionarea acestor bani publici este o responsabilitate important?. A?adar, cum este cheltuit bugetul UE? Cu un buget anual de 141,9 miliarde de euro în 2011, UE trebuie s? g?seasc? un echilibru între solicit?rile concurente de alocare a acestor bani.
    Sursa:
    http://ec.europa.eu/consumers/europadiary/docs/europa_diary_ro.pdf
  3. Banii pun lumea in miscare
    Ce bani ai în buzunar? Milioane de europeni au o singur? moned? – euro – care este acceptat? în multe ??ri din Europa. În ultimii 10 ani, am asistat la cele mai mari schimb?ri de moned? din istoaria continentului, 17 din cele 27 de ??ri ale UE adoptând euro ca moned? oficial?. Putem asftel folosi ...
    Sursa:
    http://ec.europa.eu/consumers/empowerment/docs/agenda_ro_2010.pdf
  4. Cum sunt adoptate legile
    E este o aren? politic? în care se fac propuneri, se ap?r? interese si se ob?in compromisuri. Din acest punct de vedere, procesul de luare a deciziilor la nivel european este similar politicii la nivel na?ional. S? luam, de exemplu… Pachetul telecom O data cu cre?terea utiliz?rii internetului ?i a altor tehnologii noi, mul?i oameni ...
    Sursa:
    Cum sunt adoptate legile - European Commission
  5. Sansa de a avea o influenta
    Indiferent de ceea ce crezi despre politica, adevarul este ca aproape tot ceea ce te influenteaza este guvernat de legi stabilite in cadrul procesului politic, de aceea este foarte important sa participi la luarea deciziilor. Exercita-ti dreptul la vot atunci cand il dobandesti – la alegerile locale, nationale si europene. Chiar si in cemocratiile de ...
    Sursa:
    Uniunea European? pe scurt - European Commission
  6. Parlamentul European
    Parlamentul European – vocea poporului Parlamentul European reprezint? vocea poporului. El adopta legile europene împreun? cu Consiliul Uniunii Europene. Parlamentul are ?i rolul de a realiza o inspec?ie democratic? ?i de a dezbate public toate aspectele legate de activitatea UE. O dat? la cinci ani, ceta?enii cu drept de vot din toat? Uniunea European? i?i ...
    Sursa:
    S? potrivim piesele - European Commission

ps. Uitasem s? scriu despre faptul c? po?i înlocui literele române?ti (????) cu turce?ti (????) sau latine (SsTt) pentru a ob?ine texte unice.

Edited by B7ackAnge7z
Link to comment
Share on other sites

Nu afirm asta, articolele NU au fost copiate de pe site-urile date de tine mai sus, sunt luate din c?r?i.

?i atunci cum po?i spune c??

o cunostinta si-a lasnat un site cu totul diferit de alte standarde de genu`, as vrea si eu (mor de curiozitate) sa stiu daca pe voi va uimit cu ceva .. credeti ca va avea succes in viitor ? sau daca se merita timpul petrecut in fata calculatorului pentru a scrie articole.
Neah, articolele nu sunt copiate

?i da, afirma?ia „articolele NU au fost copiate de pe site-urile date de mine” nu este altceva decât o nou? poveste cu zmei, balauri ?i zgrip?uroaice. Sau vrei s? spui c? cei de pe europa.eu tot au copiat textele din c?r?i?

Nu te sup?ra, dar dac? nu ai fi venit cu elogii aduse acestui site ?i nu scriai acele bra?oave, probabil nici nu intram pe aici s?-?i stric buna dispozi?ie ?i s?-mi creez o impresie negativ? despre tine ?i site-ul t?u. Nu m? în?elege gre?it, nu am nimic cu tine ?i cu ceea ce faci, ?i nicidecum nu vreau s?-?i provoc vreun r?u, îns? nu-mi plac persoanele ce mint verde-n fa?? ?i încearc? s? demonstreze c?, totu?i, laptele e de culoare neagr?.

ps. Dac? dore?ti, propun s? continu?m discu?ia pe privat — cred c? a?a ar fi mult mai pl?cut pentru ambii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...