Jump to content
zambila

Cum pot afla locul de munca al unei persoane ?

Recommended Posts

Daca stii ca face ceva de rang mai ridicat cum ar fii: doctor, deputat, ministru, avocat, etc sau are o firma, e persoana juridica poti sa dai un simplu Search pe vechiul prieten GooGle.

Daca esti o mama care isi cauta sotul care nu mai plateste pensia alimentara, plecat in nu stiu ce tara, sau iubita care si-a pierdut iubitul sa stii ca ai foarte putine sanse.

EXemplu: Daca stii ca e plecat in Italia de exemplu, stii si orasul(Milano), intra pe siteul primariei(Comune di Milano.) sau pes siteul postei (posteitaliane.it) si il gasesti.

Sa stii ca este foarte greu sa dai de o persoana care nu vrea sa fie gasita, poate chiar imposibil.

Link to comment
Share on other sites

"Printr-un singur telefon sau pe net"? WTF,asta ar mai lipsi.Evident,informatiile astea sunt confidentiale.Doar cei de la ANOFM au datele astea.

Nu intodeauna sunt confidentiale, iti spun asta pentru ca un amic a avut prob asta si il gaseai imediat.

Sa stii tu ca in unele cazuri te gasesti pe google daca ai ceva coada, iar daca intri pe judecatoria din orasul din care faci parte imed gasesti adresa poate si locul de munca

Link to comment
Share on other sites

Daca e posibil printr-un simplu telefon sau sa verific pe internet atunci ar fi simplu. Daca nu vreau sa aflu alte idei.

Ai idee dac? num?rul de telefon este personal sau de servici?

Este oarecum foarte greu s? gase?ti pe cineva doar dup? num?rul de telefon.

Eu spre exemplu am avut nevoie de num?rul cuiva de telefon pentru a îi aduce ceva la cuno?tin?? ?i nu ?tiam decât prenumele lui ?i compania multina?ionala unde lucreaz?. Am c?utat pe Google compania pentru care lucreaz? ?i numele a ap?rut imedat (de men?ionat c? ?tiam oarecum ?i func?ia lui iar Linkedin a fost de mare folos). A fost foarte simplu s? sun la compania respectiv? ?i s? le spun c? am fost sunat de pe acest num?r (la care eu sunasem), iar recep?ionera mi-a r?spuns c? este central? Vodafone(?tiam acest lucru pentru c? num?rul de telefon începea cu 0372 ?i tocmai de asta am folosit "varianta" asta) intrebându-m? d?c? eu cunosc aici pe cineva, moment în care i-am spus c? probabil am fost sunat de c?tre Domnul X, rugând-o pe tip? s? m? ajute cu num?rul lui de telefon. ?tiu c? este diferit fa?? de situa?ia ta, îns? dac? dore?ti putem vorbim în privat pentru a îmi da mai multe detalii în speran?a c? îmi vine vreo idee :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...