Jump to content
mafia27

Parere manusi

Recommended Posts

Nu stiu daca forumul asta este locul ideal pentru a intreba asa ceva , insa mam gandit sa incerc.

Poate a incercat cineva , sau aveti habar care sunt mai bune pentru antrenament. Este vorba despre 2perechi de manusi pentru sala , manusile vechi s-au uzat si a venit timpul sa imi iau ceva nou , si am decis sa imi iau ceva bun..insa nu stiu care dintre aceste doua modele sunt mai bune

Model 1: Big Grip II-XXL

Model 2: CHIBA Wristguard II | CHIBA - Accesorii

Link to comment
Share on other sites

Eu as zice a doua pereche, sunt mai bune daca sunt stranse pe incheietura. Doar ca, daca nu ai mai folosit sau ai folosit normale, o sa ti se para putin ciudat (si uneori mai greu) la anumite exercitii (depinde si de manusi), e.g. impins la piept de pe banca. Cel putin asa mi s-a parut mie.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca forumul asta este locul ideal pentru a intreba asa ceva , insa mam gandit sa incerc.

Poate a incercat cineva , sau aveti habar care sunt mai bune pentru antrenament. Este vorba despre 2perechi de manusi pentru sala , manusile vechi s-au uzat si a venit timpul sa imi iau ceva nou , si am decis sa imi iau ceva bun..insa nu stiu care dintre aceste doua modele sunt mai bune

Model 1: Big Grip II-XXL

Model 2: CHIBA Wristguard II | CHIBA - Accesorii

Depinde de constructia ta.

Daca ai inchietura subtire iti poti lua o pereche cu intaritura la inchietura.

Daca ai mana mai groasa si experienta mai multa eu te sfatuiesc sa optezi pentru prima varianta.

Eu folosesc scurte, de la budo best.

Oricum inainte de antrenament trebuie sa faci incalzire, inclusv inchieturi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...