Jump to content
danger2u

Ajutor wifislax

Recommended Posts

danger2u..,tu esti in Italia,corect? Nu poti sa cumperi de pe eBay? Ce este asa complicat?sau vrei sa-ti aduca cineva acasa?

Dictionarul poti sa-l salvezi, pe HDD .

nu este pe ebay am cautat deja

sunt dar toate chinezariile nu ca ala din spania

asta e buna de ceva???

http://www.ebay.it/itm/ALFA-AWUS036H-High-Power-WiFi-USB-Stick-1000mW-RTL8187L-/180519928029?pt=DE_Computing_USB_WLAN_Adapter_Dongles&hash=item2a07d380dd&_uhb=1

Edited by danger2u
Link to comment
Share on other sites

Si daca am o parola relativa simpla, si doar adaug ceva cifre la sfarsit (ex: romania276), reiese ca nu mai faci nimic cu dictionarul?

Nu , nu reiese asa ceva pentru o parola relativ simpla :))

Situatia se schimba in cazul unei parole relativ complexa ( ex: romania-276|\|/ ) Si asta rezulta din cel mai

banal motiv :nu exista parola in dictionarele uzuale :P

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg, ce nu-ti iese, totul e foarte clar.

De la retele WPA/WPA2 fara WPS activat, i-ati gandul pentru ca probabilitatea ca sa ghicesti parola cu un dictionar e mica spre 0.

Pentru retele cu WPS activat, folosesti GOYScript WPS, dar ai nevoie de un semnal minim de vreo 15% si ca router-ul sa nu aiba masuri de protectie, ca sa te blocheze.

Pentru retele WEP, folosesti GOYScript WEP, dar ai nevoie de trafic pe acea retea, in timpul in care care ataci reteaua. In dependenta de traficul pe acea retea si de complexitatea parolei, parola o poti obtine de pe la vreo 3 minute, pana pe la cateva ore, daca apare traficul, bineinteles. Eu am spart vreo 3 retele WEP, fiecare cam in vreo 5 minute.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...