Jump to content
xTremeSurfer

Baaaac !

Recommended Posts

  • Moderators

Daca pica poezie la primul subiect, la al treilea subiect sunt mai mult ca sigur ca o sa pice relatia dintre doua personaje intr-un roman. Eu zic ca romanul ala va fi Morometii.

Ar fi o duma sa ne dea sa facem un eseu argumentativ despre diferenta dintre "In contra directiei de azi in cultura romana" (teoria formelor fara fond) si "Teoria sincronismului si a diferentierii". :))

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
Pai ce ai vrea sa pice altceva la subiectul I?

Poate sa pice orice :))

Poate sa fie o poezie din perioada pasoptista, spre exemplu un pastel. Poate sa fie un fragment dintr-un text epic, spre exemplu dintr-un text a lui Eliade, ca Nunta in cer. Poate sa fie un fragment din Jocul ielelor care e dramatic.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
N-ati aflat nimic ma?

Sunt parca 15 variante in total si se alege una in ziua cu proba care se trimite pe email scolii, mai precis profului de informatica al comisiei. Arhiva vine parolata, iar parola vine prin sms profesorului.

Ah da, subiectele se trimit dupa ora 8:30, cand trebuie sa fii in sala. In sala nu ai voie cu telefon sau laptop sau orice altceva cu care sa descarci arhiva si sa faci bruteforce la parola. De asememnea, sunt camere peste tot prin scoala. Nu au audio cei drept, dar video inregistreaza destul de bine. Plus ca sunt jandarmii.

Asadar si prin urmare, spor la invatat.

Link to comment
Share on other sites

La matematica si informatica stau destul de bine, in schimb la romana stau cam prost, pentru ca degeaba invat eu toate comentariile inafara de unul singur pentru ca poate sa imi pice fix acel comentariu pe care nu il invat. La mate si info nu se poate intampla asa ceva, e mai usor acolo.

Oricum sper sa am noroc si sa imi pice ceva ce stiu. :)

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor!

M-am gandit sa ajut un pic ramura comunitatii care da bacul in aceasta sesiune, asa ca am pentru voi niste hinturi:

1)La romana o sa fie nuvela/comedia la SIII cu o certitudine mare. Alte variante, care nu sunt nici pe departe asa probabile sunt fie roman obiectiv (Ion/Morometii), fie poezie (Arghezi/Blaga).//sursa e profa de romana ale carei clase au cele mai mari medii la bac(real) la romana si anul trecut a avut clasa cu cea mai mare medie la bac(real) din tara.

Am scanat comentariile dupa care imi invat si eu, le-am pus pe transfer.ro. (Nu sunt de pe net sau alte balarii) //daca vreti si la Morometii + Testament atunci o sa le scanez si pe alea

2)La mate daca aveti niste nelamurile legate de unele tipuri de probleme, sisteme de ecuatii, polinoame, integrale sau niste scheme de rezolvare sa intelegeti despre ce e vorba pot sa va ajut. (derivati 2x^3x cum stiti, si o sa va zic (scriu) un mod prin care sa nu o gresiti deloc)

3)Eu dau bacul la chimie asa ca intrebarile legate de chimie puteti sa mi le adresati.

https://d.transfer.ro/Bac_Romana-transfer_ro-28jun-9707c7.rar

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...