Jump to content
The.Legend

Hello everyone.

Recommended Posts

Salut tuturor. Eu sunt The.Legend. Îmi cer iertare de acum dac? voi face vreo gre?eal? gramatical? (cu toate c? ur?sc din suflet oamenii agrama?i, dar s? gre?e?ti o dat? sau de dou? ori este omenesc), dar scuza mea principal? este aceea c? nu sunt român.

Ce pot spune despre mine? C? sunt o persoan? înfometat? de cunoa?tere. Am studiat un timp îndelungat chimia, fizica, religia, biologia, geografia, domeniul ?tin?ific, psihologia, ?i multe altele întrucât s? îmi formez o idee general? asupra oric?rui lucru ce ne înconjoar?. Dar ca s? fiu în concordan?? cu tema acestui forum, mai pot spune c? am o experien?? de peste 8 ani în penetrarea securita?ii ?i a ingineriei sociale. Prietenii îmi spun deseori c? sunt o enciclopedie ambulant?.

Asta nu trebuie s? sune a fiind o laud?, dar dac? o percepe?i în acest mod v? aduc la cuno?tin?? c? nu m? atinge cu absolut nimic critica celor din jurul meu (real sau virtual), doar dac? au dreptate. O s? v? întreba?i de ce am f?cut aceast? precizare... mul?i dintre voi. Pentru c? în decursul a câtorva zile am observat pe acest forum c? sunte?i foarte mul?i negativi?ti, invidio?i, unii chiar f?r? scrupule. Dar nu sunt eu în stare s? judec pe cineva.

Toate acestea fiind spuse, v? doresc s? ave?i o zi pl?cut? în continuare, ?i sper s? nu v? plictisit citind a mea introducere.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Este r?u dac? v? mira?i doar când vede?i o persoan? ca mine. Sunt perfect normal. Nu am nimic special. Încerca?i s? g?si?i o modalitate de a îi elimina pe cei care sunt aici cu alte scopuri înafar? de cel al cercet?rii securit??ii, hacking-ului. Este prea mult? libertate. Sunte?i prea în?eleg?tori cu cei care un limbaj infect, sau fac trolling.

Pe nici o comunitate de hacking care se respect? nu o s? întâlni?i a?a ceva. Îmi cer scuze din nou dac? am întors pe dos principiile cuiva.

Link to comment
Share on other sites

În leg?tur? cu religia am ajuns la concluzia c? este o form? de manipulare, fiind una din cele mai vechi metode de acest gen din toate timpurile. ?i de ce sus?in acest lucru? Dac? o s? privim pu?in în trecut o s? observ?m c? aceste pove?ti care sunt spuse de secole, nu pot fii aprobate de cineva 100% sau invers, dezmin?ite, deoarece nu avem cum s? prob?m.

Dar putem face o scurt? leg?tur? între marile religii ale lumii. S? preciz?m ca?iva zei: Horus, Krishna, Attis, Jesus, Mithra, Dionysus. Dac? îi vom studia pe to?i ace?tia o s? afla?i cu stupoare c? au extrem de multe lucruri în comun ?i anume ale lor demult apuse povestiri istorice?ti. Pute?i s? v? convinge?i vizualizând aceast? imagine de AICI.

To?i cei mentiona?i adineori au fost n?scu?i dintr-o mam? virgin?, pe data de 25, to?i au înviat dup? 3 zile, au avut câte 12 discipoli. ?i multe altele. Deci pe scurt au fost inventate sau preluate dup? alt model bine întemeiat.

Singurul lucru caruia îi dau dreptate ?i cred în el este credin?a. Nu ai nevoie de un zeu. Nu ai nevoie de anumite ritualuri. Nu ai nevoie de absolut nimic ca s? dovede?ti cât e?ti de credincios. E?ti doar tu ?i con?tiin?a ta interioar?.

O entitate superioar? tot exist? deoarece nu pot fii explicate o mul?ime de lucruri. Mul?i o s? vin? s? m? contrazic? spunând c? m? în?el pentru c? ?tiin?a nu a g?sit înc? un r?spuns plauzibil. Dar sunt mai mult decât sigur c? nu se vor g?si r?spunsurile la anumite întreb?ri vreodat?. Sfatul meu este s? fi?i credincio?i c? nu ave?i nimic de pierdut. Religia este creat? pentru a dezbina popoarele.

Edited by The.Legend
Link to comment
Share on other sites

Referitor la zeii aceia care s-au nascut pe data de 25 decembrie..unde scrie pe ce data s-a nascut Hristos?:)):-S

Ce nationalitate esti tu? Si ce religie? Pe cat se serbeaza Craciunul la crestini?

Duceti-va ba dracu..daca nici atata lucru..da-o in pula mea de treaba..

ON: Bine ai venit The.Legend.

Link to comment
Share on other sites

Ba pe data aia se serbeaza...dar nu se stie pe ce data s-a nascut ...

Unde dq ai vzt tu date concrete despre data ??

Au recunoscut si preotii ca nu se stie data exacta!!

?i eu pot s? spun c? s-a n?scut pe 21 iunie. Asta nu înseamn? c? dac? am spus doar eu, e adev?rat. Trebuie s? fie ceva majoritar. Se ?tie c? s-a n?scut pe data de 25 decembrie în Betleem. Ziua lui de na?tere era serbat? în acea?i dat?. Lumea ?tia pe vremea aceea acest lucru. Dar cum am zis adineaori, poate fi doar o poveste pentru a manipula.

În orice caz, s-a dezvoltat prea mult acest subiect. Ar fi mai bine s? îl incheiem. Dac? ave?i ?i alte întreb?ri, ar fi bine venite.

Edited by The.Legend
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ar fi timpul sa nu mai aberati (EAdrian) ar fi timpul sa faci o mica schimbare in comportamentul tau. Esti un nimic daca incerci sa pari mai interesant de cat esti. Nu vreau sa imi comentezi post-ul dar sincer sa fiu nu sunt singurul de pe acest forum care crede ca esti penibil intelegi?! Daca vrei respect nu astepta sa iti cada din cer la fiecare post de rahat pe care il faci, eu stiu ca tu vrei asa sa ai mai multe post-uri acolo sa ajungi si tu pe la cultu betivilor... dar nu este chiar metoda dorita de cei de pe aici.. Oricum ...

ON: Legend am mai vorbit cu tine si mi-ai lasat o parere buna despre tine acum totul depinde de tine cum o sa fi mai departe. Si cu asta vreau sa iti zic sa traiesti si un calduros bun venit!

Link to comment
Share on other sites

Ar fi timpul sa nu mai aberati (EAdrian) ar fi timpul sa faci o mica schimbare in comportamentul tau. Esti un nimic daca incerci sa pari mai interesant de cat esti. Nu vreau sa imi comentezi post-ul dar sincer sa fiu nu sunt singurul de pe acest forum care crede ca esti penibil intelegi?! Daca vrei respect nu astepta sa iti cada din cer la fiecare post de rahat pe care il faci, eu stiu ca tu vrei asa sa ai mai multe post-uri acolo sa ajungi si tu pe la cultu betivilor... dar nu este chiar metoda dorita de cei de pe aici.. Oricum ...

ON: Legend am mai vorbit cu tine si mi-ai lasat o parere buna despre tine acum totul depinde de tine cum o sa fi mai departe. Si cu asta vreau sa iti zic sa traiesti si un calduros bun venit!

EAdrian ?i Castiel fac posturi numai s? se afle în treab?(posturi de maintuiala)

On: Welcome on RST.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi timpul sa nu mai aberati (EAdrian) ar fi timpul sa faci o mica schimbare in comportamentul tau.

Chiar m? gândeam ast?zi s? fac o schimbare în comportament... îns? nu ?tiu ce culoare s? aleg.

Esti un nimic daca incerci sa pari mai interesant de cat esti.

î?i comentez eu mai târziu la ?irul ?sta de cuvinte...

Nu vreau sa imi comentezi post-ul dar sincer sa fiu nu sunt singurul de pe acest forum care crede ca esti penibil intelegi?!

Dac? voiai s? nu mai comentez, îmi puteai da un mesaj privat ?i acolo te l?sam s? plângi pe um?rul meu drept.

...?i... la faza cu penibilitatea... probabil pentru tine internetul este tot ce ai iar dac? cineva te consider? penibil, te arunci de la geam. Pe mine unul m? doare-n pul? de tine ?i de ceilal?i care au un sentiment asem?n?tor ?ie.

Daca vrei respect nu astepta sa iti cada din cer la fiecare post de rahat pe care il faci,

Da ai dreptate, nu ar trebui s? mai comentez la toate posturile de rahat.

eu stiu ca tu vrei asa sa ai mai multe post-uri acolo sa ajungi si tu pe la cultu betivilor... dar nu este chiar metoda dorita de cei de pe aici..

?tii o pul?...

EAdrian ?i Castiel fac posturi numai s? se afle în treab?(posturi de maintuiala)

On: Welcome on RST.

Eu în?eleg c? vrei s?-?i aperi pizda dar sincer acum, ce rost are postul t?u?

Edited by EAdrian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...