Jump to content
DigitalCode

Ce facultate imi recomandati?

Recommended Posts

la ce facultate vrei, nu conteaza... un angajator se uita prima oara la experienta si apoi la studii... daca dai un cv de 2-3 pagini plin cu experienta (portofoliu) si scrii ca nu ai decat 8 clase, crezi ca pe angajator o sa il deranjeze? Te va angaja imediat ca stie ca esti bun la ce are el nevoie (singura problema va fi la acte, neavand facultate de profil in acte o sa apari ca muncitor necalificat sau operator calculator, nicidecum programator/pen tester)... cum suna "muncitor necalificat cu 1000 euro salariu :))

Link to comment
Share on other sites

Matt, nu doresc sa ajung hasker, este de lucru, si doar putini, din cati suntem aici pe forum, se pot numara pe degete, chiar ii putem numi hackeri. Restul, daca au facut un deface, or aflat o parola de mess, gata, suntem hackeri :| In plus, la bac, am avut inspectii, asa ca faza cu copiatul, nu prea a decurs bine. Nu m-am bazat pe copiat, m-am bazat pe ce am avut in cap.

Informatica in liceu a fost aiurea, daca vrei sa inveti ceva, trebuie sa o faci acasa, la liceu, doar te invata sa o programezi pe ana, in rest, nimic.

Birkoff, mersi de sfat, la fel si celorlalti. Ai dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Matt, nu doresc sa ajung hasker, este de lucru, si doar putini, din cati suntem aici pe forum, se pot numara pe degete, chiar ii putem numi hackeri. Restul, daca au facut un deface, or aflat o parola de mess, gata, suntem hackeri :| In plus, la bac, am avut inspectii, asa ca faza cu copiatul, nu prea a decurs bine. Nu m-am bazat pe copiat, m-am bazat pe ce am avut in cap.

Informatica in liceu a fost aiurea, daca vrei sa inveti ceva, trebuie sa o faci acasa, la liceu, doar te invata sa o programezi pe ana, in rest, nimic.

Birkoff, mersi de sfat, la fel si celorlalti. Ai dreptate.

Era doar un fel de a spune , nu te speria.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...