Jump to content
pirk0

Salut RST

Recommended Posts

Salut RST si bine v-am gasit.

Ma numesc Andrei Laurentiu,am 16 ani,sunt din Bucuresti sector 5. Sunt o fire prietenoasa,sociabila si de incredere! La cunostiinte de hacer,nu am asa multe,sunt aici mai mult sa invat ce nu stiu si sa ma dezvolt,nu am venit sa va spun ca sunt mare hacer si va sparg RST-u :)).Stiu xss :-? jumate din SQL Injection,jumate nu stiu ca nu am avut surse de documentare concrete. Sunt aici sa invat mult plus ca invat si pricep repede,sunt aici sa invat cum sa dau 'deface' sau:-? tot sql injection si multe altce chestii. Intentia mea de a lucra cu aceste 2 'materii' daca pot sa le zic asa nu va avea efect negativ!Varsta ma da de gol dar am o gandire matura,stiu ce fac si stiu ce vreau;adica sa nu va ganditi ca daca ma ajutati sa invat,o sa sparg nu stiu ce site-uri ca sa incerc sau nu stiu:-? pentru distractie;de testat voi testa pe localhost:-? Pai cam atat am avut de spus despre mine,ma veti cunoaste usor,usor in timp.

Sa las si cateva campuri?

Adresa de email: pirk0@yahoo.co.uk

Statul civil: Necasatorit/intr-o relatie

Hobby:fotball,terasa,berea:> poate ne vedem pe la o bere.

Cam asta a fost tot,multumesc si bine v-am gasit.

Link to comment
Share on other sites

Salut RST si bine v-am gasit.

Ma numesc Andrei Laurentiu,am 16 ani,sunt din Bucuresti sector 5. Sunt o fire prietenoasa,sociabila si de incredere! La cunostiinte de hacer,nu am asa multe,sunt aici mai mult sa invat ce nu stiu si sa ma dezvolt,nu am venit sa va spun ca sunt mare hacer si va sparg RST-u :)).Stiu xss :-? jumate din SQL Injection,jumate nu stiu ca nu am avut surse de documentare concrete. Sunt aici sa invat mult plus ca invat si pricep repede,sunt aici sa invat cum sa dau 'deface' sau:-? tot sql injection si multe altce chestii. Intentia mea de a lucra cu aceste 2 'materii' daca pot sa le zic asa nu va avea efect negativ!Varsta ma da de gol dar am o gandire matura,stiu ce fac si stiu ce vreau;adica sa nu va ganditi ca daca ma ajutati sa invat,o sa sparg nu stiu ce site-uri ca sa incerc sau nu stiu:-? pentru distractie;de testat voi testa pe localhost:-? Pai cam atat am avut de spus despre mine,ma veti cunoaste usor,usor in timp.

Sa las si cateva campuri?

Adresa de email: pirk0@yahoo.co.uk

Statul civil: Necasatorit/intr-o relatie

Hobby:fotball,terasa,berea:> poate ne vedem pe la o bere.

Cam asta a fost tot,multumesc si bine v-am gasit.

Nu ar trebuii sa spui unde locuiesti .

ON: Welcome

Link to comment
Share on other sites

Salutare si iti urez bun venit. Nu prea dau pe la categoria asta de obicei, am citit postul tau pentru ca scrii mai corect decat majoritatea celor de aici.

Ceea ce m-a facut curios este, cum naiba stii decat jumatate de sql injection? Adica faci query-ul doar jumatate sau scrii "SEL" in loc de "SELECT"? E cam dubioasa treaba oricum, astept un raspuns.

Si iti mau urez inca odata: Bine ai venit!

Link to comment
Share on other sites

Salut RST si bine v-am gasit.

Ma numesc Andrei Laurentiu,am 16 ani,sunt din Bucuresti sector 5. Sunt o fire prietenoasa,sociabila si de incredere! La cunostiinte de hacer,nu am asa multe,sunt aici mai mult sa invat ce nu stiu si sa ma dezvolt,nu am venit sa va spun ca sunt mare hacer si va sparg RST-u :)).Stiu xss :-? jumate din SQL Injection,jumate nu stiu ca nu am avut surse de documentare concrete. Sunt aici sa invat mult plus ca invat si pricep repede,sunt aici sa invat cum sa dau 'deface' sau:-? tot sql injection si multe altce chestii. Intentia mea de a lucra cu aceste 2 'materii' daca pot sa le zic asa nu va avea efect negativ!Varsta ma da de gol dar am o gandire matura,stiu ce fac si stiu ce vreau;adica sa nu va ganditi ca daca ma ajutati sa invat,o sa sparg nu stiu ce site-uri ca sa incerc sau nu stiu:-? pentru distractie;de testat voi testa pe localhost:-? Pai cam atat am avut de spus despre mine,ma veti cunoaste usor,usor in timp.

Sa las si cateva campuri?

Adresa de email: pirk0@yahoo.co.uk

Statul civil: Necasatorit/intr-o relatie

Hobby:fotball,terasa,berea:> poate ne vedem pe la o bere.

Cam asta a fost tot,multumesc si bine v-am gasit.

SQL Injection - stii jumatate . Adica ? Stii jumatate de SQL injection ? cum intelegi tu cantitatea de "jumatate" din SQL ? Atunci care ar fi intregul ? :|

Link to comment
Share on other sites

intregul ar fi sa-ti iei *** . :)

Tu de unde p**a mea ai aparut? El a intrebat frumos. Nu a injurat pe nimeni. Dar voi astia depe isepula stiti numa sa o sugeti.

ON:

Bine ai venit :) Nu uita sa citesti regulamentul in felul asta osa rezisti ceva timp pe aici :)

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum sa-ti zic, dar deface-ul se da cu un scop, unul malitios in majoritatea cazurilor. Te contrazici singur cand spui ca stii ce vrei. Nu ai nici cea mai mica idee despre ce sunt unele chestii pe care le-ai insirat acolo, dar stii "jumate". Nu exista jumate la nimic ce tine de progres. SQLi este o metoda de a obtine unele informatii, care este continuu dezvoltata de toti si toate. Cu cat se imbunatatesc tehnicile defensive, cu atat apar alte moduri mai inteligente prin care poti obtine SQLi.

Intotdeauna trebuie sa privesti lucrurile ca si cum abia te-ai apuca de ele, pentru ca mereu iti scapa ceva. De asta trebuie sa inveti continuu cat mai multe lucruri. Nici cei care sunt la stadiul de expert nu pot spune ca stiu 'jumate', pentru ca nu exista o totalitate de cunsotinte legate de SQLi. Acelasi principiu se aplica si altor lucruri.

Pe aici vei gasi in mare parte doar oameni plictisiti care vor incerca sa te plictiseasca si pe tine pentru propriul amuzament. Ideal ar fi sa incerci sa-i ocolesti postand cat mai putin si citind doar primele posturi dintr-un topic. Se abereasza enorm peste tot, fie el articol de calitate sau orice altceva.

Salut, bine ai venit si scoate-ti adresa si numele. Am avut experiente neplacute in trecut, noi, ca forum. Nu ne intereseaza matrimonialele de niciun fel. Nu suntem axati neaparat pe sociabilitate cat pe schimb de informatii 'by any means necessary'. In nciiun caz nu suntem aici pentru a ne face prieteni in viata personala.

Pai atunci ce motive ar mai exista ca cei noi sa creeze topic-uri in aceasta sectiune, cand mai mult de cateva detalii personale, n-au ce scrie?

intregul ar fi sa-ti iei *** . :)

Aceeasi parere cu Sdicky.. Ce pula mea vrei? Pana acu' ceva vreme, era panarama cu HackYard, acum ati aparut si voi. Recunosc ca nu stiu ce se intampla in interiorul comunitatii voastre, dar din exterior se vede mult cacat, cum sariti voi si injurati in stanga si-n dreapta.

Eu zic sa ne lasati ma, ca la cata desteptaciune aveti, sa nu va stricam, dracu'; ar fi mare pacat sa stricam viitorul unei asemenea comunitati ca a voastra.

Bun venit, pirk0!

Link to comment
Share on other sites

Pai atunci ce motive ar mai exista ca cei noi sa creeze topic-uri in aceasta sectiune, cand mai mult de cateva detalii personale, n-au ce scrie?

Aceeasi parere cu Sdicky.. Ce pula mea vrei? Pana acu' ceva vreme, era panarama cu HackYard, acum ati aparut si voi. Recunosc ca nu stiu ce se intampla in interiorul comunitatii voastre, dar din exterior se vede mult cacat, cum sariti voi si injurati in stanga si-n dreapta.

Eu zic sa ne lasati ma, ca la cata desteptaciune aveti, sa nu va stricam, dracu'; ar fi mare pacat sa stricam viitorul unei asemenea comunitati ca a voastra.

Bun venit, pirk0!

Stric-o ma! Ca doar la vorba sunteti buni. La fapte inapti.

------

Scuzati off-ul dar indivizii astia merita putin scuturati.

Link to comment
Share on other sites

Da,am citit toate posturile si parerile de aici si am tras o concluzie mare! Mi-am dat seama ca nu stiu deloc SQLi,adica daca ati spus ca sunt foarte multe metode,sigur nu stiu nimic,si prin jumate m-am referit ca stiu doar sa aflu 'spartura' nimic mai mult din lipsa de documentare;adica am cautat pe google si sunt numai aberatii despre SQLi si tot felul de nimicuri care nu ma ajuta. Deci am vazut ca nu stiu nimic din SQLi si de aceea sunt aici printre voi ca sa invat si in plus am citit regulamentul si cred ca voi ramane printre voi mult timp.

Cat despre 'deface',stiu ca este o metoda malitioasa dar eu v-am spus,nu vreau sa o fac in scopuri rele de exemplu sa sparg site-uri si sa scriu " V-am spart site-ulsunt x de pe strada y apartamentu 69 blocu 23C ",vreau doar sa invat pentru a-mi dezvolta cunostiintele nu neaparat pentru a aplica aceasta chestie. Despre viata personala si sociala,eu zic ca iti poti face si prieteni pe astfel de forumuri nu numai sa facem misto uni de altii sau mai stiu eu ce sa ne 'plictisim' unii pe altii,eu cred ca putem avea si o relatie de prietenie in realitate nu numai pe internet;o bere,o chestie ceva nu strica niciodata!Va multumesc pentru pareri,critici si urari de bun venit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...