Jump to content
Slayer25

Indrumari Vocationale

Recommended Posts

Salutare,

Urmaresc si eu acest forum de aproximativ 2/3 ani...bine asa mai serios doar de 1 an(pot spune ca am invatat destule in acest timp) asa ca m`am decis sa rup tacerea(:-/ wtf).Ma gandeam si eu asa cum in maretul an 2014 o sa sustin examenul maturitatii dupa care urmeaza alergatura pt admiterea la faculT?.

Inca nu imi cunosc optionile forate bine ma gandeam sa discut cu voi. Ce parere aveti pentru a ajunge ceva administrator la ceva servere ce imi recomandati? Spun asta deoarece nu pot sa urmez cursurile politechnici caci sunt la profilul filologie-bilingva,deci eu si mamematica nu ne prea cunoastem.

Ceva ce ma poate introduce in industria IT.

Thx anticipat.

Link to comment
Share on other sites

La ora actuala te caci pe ea de scoala fiindca informatica nu o sa inveti niciodata de acolo.Acum se cauta doar persoane cu experienta si mai putin cei dabia iesiti de pe bancile scolii . Eu iti spun din experientele altora , care pana la ora actuala tot ce au invatat a fost aici pe internet ci nu la scoala .

Link to comment
Share on other sites

daca te gandesi sa mergi spre administrare servere ... pt sa iti recomand sa te mai gandesti inca odata ...In RO nu ai sa fii foarte bine platit ....chiar si in bucuresti ..in ceea ce priveste ce spune colegul de mai sus ,la facutlate te duci pentru diploma si pentur a ti se arata mai multe domenii din care sa alegi .... unix ,programing ,networking ...etc ...

Link to comment
Share on other sites

E una din placerile vietii.

Merci colegii de raspunsuri. Cred ca fiecare roman stie ca scoala te pune doar in contextul portrivit. Ce sa si faci.

Ceva universitati inafara de..Universitatea Politehnica din Bucuresti

Edited by Slayer25
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...