Jump to content
Configuration

Parere program

Recommended Posts

Cum adica 24/48?

Salariul cred ca esti mai mic decat minimul pe economie, nici nu cred ca e legal sa fie atat.

Despre ce job e vorba? La Carrefour, Cora, Kaufland probabil e mai ok.

In programare, pana si internship-urile sau part time-urile sunt platite de la 1000 RON in sus.

Link to comment
Share on other sites

Ca ce vei lucra acolo?

Salariul mi se pare foarte mic, nu stiu in ce oras esti, dar cu siguranta nu te va ajuta prea mult. Gandeste-te ca la program de 24 de ore va trebui sa ai pachet la tine, poate o costumatie anume. Adica vei ajunge in situatia in care salariul nu iti va ajunge pentru cheltuielile pe care le presupune serviciul.

Link to comment
Share on other sites

900 lei e penibil... mai bine inveti o meserie (networking, securitate, programare, service, design, tamplarie sau orice alta meserie care se cauta) si tot scoti 2-3000 lei pe luna

eu lucrez de acasa si tot fac minim 3-400 euro pe luna si nu ma stresez deloc, daca vreau sa ma stresez pot ajunge si la 2000 euro pe luna dar doar cand am nevoie neaparat de atatia bani... (bine nu zic sa faci ce fac eu, nici nu cred ca ai putea, dar cum am zis mai sus invata o meserie si asa castigi mai mult)

pe de alta parte program 12/24 sau 24/48 in ritmul asta in 2-3 luni iti dai bioritmul peste cap si te alegi cu insomnii, oboseala cronica si dupa cativa ani spitalizare, psihiatru si multe medicamente ca sa iti revii... deci nu se merita...

(am incercat si eu cand aveam 20 ani sa lucrez 12/24 si dupa 3 zile am renuntat, puteai sa imi dai orice salariu nu merita sa imi stric sanatatea pentru bani)

am cateva cunostiinte care lucreaza la paza si protectie, unii trebuie sa stea in picioare tot timpul si dupa cativa ani ajung la doctor cu probleme la sira spinarii si la picioare (la pensie capata picioare de plumb cum se zice) iar altii pur si simplu au insomnii, nu mai pot sa doarma normal, nu se mai pot odihnii indeajuns, tot timpul obositi...

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa-mi fac o cariera din treaba asta si sa lucrez toata viata mea aici , am o ruda secretara la firma respectiva si prin intermediul ei am vorbit , ea lucreaza de ceva timp acolo si ii cunoaste si pe mai multi din baietii care lucreaza acolo si ei i-au zis ca este ok si este convenabil, oricum daca vad ca nu este treaba dupa 1 luna plec singur, sau nu ma prinde nici 1 luna ,vreau doar sa stau cateva luni sa fac niste bani si dupa plec ca sa gasesc ceva mai bun pentru ca deocamdata am cautat si nu am gasit nimic , si s-a ivit treaba asta acum. . Am si eu niste prieteni pe care i-am intrebat si mi-au spus ca nu e chiar asa greu , + de asta in caz de esti in masina cu inca un coleg faceti cu schimbul si dormiti pe rand si numai este asa de obositor..:D

Multumesc tuturor pentru sfaturile voastre , sa stiti ca tin cont de tot ce ati spus . Astept pareri in continuare .

Va multumesc frumos pentru ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...