Jump to content
Nytro

[Video] Cracking WPA2

Recommended Posts

Buna,

am si eu o intrebare cu reaverpro am obtinut urmatoarele informatii:

Ap SSID:Orange-F017

WPA PSK PIN:4541098b18363746a0aed236acd184d4eeda5cb096a58f7909c7909c7f7593c4a1b432

WPS PIN:69120541

cand vreau sa introduc la mine in calc datele sa ma conectez la retea wps psk nu incape in rubrica de password prea lunga la alte retele la wpa psk era mai scurt ceva text, exp. familiamarian11

Da ca te rog imi poti spune ce trebuie sa fac mai departe,multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am jucat pana acum cu reaver pro, dar atunci când ob?in prin alte metode un PIN WPS (a se citi întorc router-ul si notez PIN-ul) folosesc reaver cu op?iunea -p 69128541 (in cazul tau) si dupa o singura încercare imi da parola.

Afaik, stringul cel lung este PSK-ul, a.k.a. pre-shared key sau raw key (dup? unele site-uri) sau PMK-ul pairwise master key (dup? altele) si care se obtine din passphrase (a.k.a. parola) si ESSID.

Pentru a verifica, PSK/PMK-ul se poate pe genera online pe unul din cele cinci mii de site-uri care ofera serviciul, sau offline cu un utilitar. Pentru a genera PMK-ul ai nevoie de ESSID si de parola AP-ului respectiv, stringul obtinut fiind intotdeauna acelasi.

Rezumand voma agramata a subsemnatului:

Da cu reaver cu PIN-ul complet ca sa iti dea parola.

Verifica parola+ ESSID pe site-ul http://www.wireshark.org/tools/wpa-psk.html = chestie lunga pe care ti-a dat-o reaver pro.

Verifica conectarea.

Edited by GuyFawkes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...