Jump to content
saca8aug

Intrebare Android

Recommended Posts

Salutare,

Am o problema. care ma poate elucida ?

Dupa ce am instalat alicatia zedge, dupa google play dintr-o prostie, dorind sa-mi aleg un ton de aple pentru mesaj, am fost intrebat, daca folosesc melodiile din telefon sau din aplicatia zedge. Am selectat telefon iar dupa am apasat always . :((

ceva asemanator ca in imaginea de mai jos :

nexusae0_wm_2012-07-17-14.41.09.png

Acum cum pot remedia problema? vreau sa aleg alte melodii decat cele ale telefonului....

Un sfat ceva ?

Multumesc anticipat ;)

Link to comment
Share on other sites

Te duc in settings->apps->all, cauti aplicatia care se deschide automat (in cazul tau nu stiu ce e, player, sound picker, ceva asemanator). O selectezi si o sa iti apara un buton cu clear defaults. Il apesi si o sa ai iar meniul acela in care este pus sa alegi cu ce aplicatie vrei sa realizezi taskul x.

Testat pe android 4.1

Link to comment
Share on other sites

Te duc in settings->apps->all, cauti aplicatia care se deschide automat (in cazul tau nu stiu ce e, player, sound picker, ceva asemanator). O selectezi si o sa iti apara un buton cu clear defaults. Il apesi si o sa ai iar meniul acela in care este pus sa alegi cu ce aplicatie vrei sa realizezi taskul x.

Testat pe android 4.1

Multumesc tuturor.

@M2G - cu varianta ta am reusit. "media storage" se numea aplicatia careia trebebuia sa-i dau clear default.

Thx again ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...