Jump to content
PpSi

Salutare baieti ( si/sau fete )

Recommended Posts

Salutare si bine v-am gasit!

Ma numesc George si sunt student in anul 3 la Calculatoare. Urmaresc forumul de ceva timp, insa abia acum am decis sa ma prezint. Nickul ( PpSi ) vine de la doza de Pepsi ce era pe biroul meu acum cativa ani buni, cand imi cautam un nick pentru un forum.

Am venit aici in special pentru discutii pe tema securitate wireless/hacks/etc, dar si pentru partea de programare/vulnerabilitati android, si nu numai.

Limbajele de programare stiute sunt cele invatate in cadrul facultatii + cateva ce am invatat pe cont propriu pentru proiecte in interes personal. Consider ca nu are rost sa le scriu aici, ma consider mic copil in materie de programare, in comparatie cu altii de aici:)

Sa ne auzim cu bine!

P.S. Care-i treaba cu "Mata-i grasa" din dreapta sus?

Edited by PpSi
typo
Link to comment
Share on other sites

Pai 90% din cei care citim un topic de la "Bun venit" ne uitam la limbajele de programare cunoscute, iar tu fix pe alea nu le-ai spus!

Java/OOP + niste Android sdk

C/C++, nimic iesit din comun aici. + basic linux threading/IPC & system calls

Linux shell

SQL & PHP

HTML/CSS (am cateva siteuri la activ )

ASM - incepator

VHDL

Visual C++

Cam astea ar fi pana acum. Cele mai faine proiecte pana acum le-am facut in java. Dar iarasi, in java e usor sa faci chestii faine.

Momentan ma axez pe partea de Android developement. Am cateva apps de test la activ, merg inainte, incet incet.

@H3xor: Mersi de raspuns! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...