Jump to content
Andrei

Job PHP-ist platit bine

Recommended Posts

Sunteti careva interesati de un job de programator PHP full-time? Salariul e foarte ok. (se accepta si junior si senior).

Job description:

We are looking for PHP developers (Server/ UI).

PHP Server developer:

- PHP (at least 3 years)

- MySQL (at least 3 years)

- Knowledge in ORM systems

- MongoDB or other NoSQL DB

- OOP

- MVC

- HTML+JS

- Linux OS

Optional (advantage):

- Python

- Flask / Tornado

- Experience with OAuth

- RabbitMQ / ActiveMQ / ZeroMQ

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

PHP UI developer:

- HTML5 + CSS3 (at least 2 years)

- PSD cutting

- Javascript OOP

- jQuery (at least 2 years)

- JSON, XML

- Cross-browser compatible coding

Optional (advantage):

- PHP

- LESS/SASS

- Bootstrap/Blueprint

- Mustache

Link to comment
Share on other sites

Deja cand o arzi cu 2-3 ani experienta deja poti sa`ti ei gandu ... toti angajatorii vor asa ceva nu`i inteleg.

Dau un exemplu: Termin facultatea de informatica si vreau sa ma angajez da nu pot imi trebuie 2-3 experienta de ce sa ma mai angajez ? stau acasa

Link to comment
Share on other sites

@l3tmeb3 Se incadreaza in salariile bune raportat la cerintele jobului din Ro.

@Gotyc Toti angajatorii vor top developeri dar asta nu inseamna ca nu poti incerca sa vezi daca intri, aia inseamna junior. Salar mai mic, ai experienta mai putina dar o capeti pe parcurs UNDEVA. Sa fim seriosi, cu ce inveti tu in facultate crezi ca esti bun de ceva intr-o firma de programatori? Eu nu cred. Nu e vina angajatorului ca programa facultatilor e de cacat. El stie ce are nevoie, facultatile nu stiu de ce au nevoie angajatorii (sau nu le pasa).

Link to comment
Share on other sites

Facultatea e necesara! Daca ai diploma de licenta (la o mare parte dintre facultati), practic, primesti cu 16% mai mult la salariu.

Normal, nu inveti mare lucru acolo, materii de cacat, cele utile poate nu sunt predate bine...

Dar daca iti place si vrei sa lucrezi in domeniu, puneti in pula mea mana si invatati singuri.

Cand vine vorba de angajare, trebuie sa le si demonstrati angajatorilor ca stiti ceva. Cum faceti asta? Le aratati ce proiecte ati facut. Ai facut? Faceti. Sau faceti laba. E viitorul vostru, e alegerea voastra.

Link to comment
Share on other sites

Nu mai vorbiti de PHP ca un limbaj de programare: exista programming languages (C/Java,etc) si scripting languages(Ruby,PHP,etc)

La facultatea de informatica inveti mai mult prima varianta;(Nu cred ca inveti cine stie ce web-design / conectare Dbas prin php la Politehnica)

PHP-ul il inveti si acolo, dar nu e aceeasi chestie;

Plus ca mai mult de 40% din programatori ( mai presus cei care au inovat ceva) au invatat acasa, singuri(dupa cum a spus si Nytro)

Stiti vorba aia: singurul lucru mai presus de cunoastere e imaginatia.

-

W/e, bafta cu afacerea!

Nu conteaza; presupun ca-ti iese si tie ceva :S

Edited by seboo00111
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...