Jump to content
AlMalalah

Poker Bot

Recommended Posts

Nu le am cu programarea. Stiu asa c/c++, VB.net ceva mai bine dar imi vine greu sa programez. Cred ca mi-ar lua foarte mult timp sa fac ceea ce as vrea eu sa fac.

Am citit o gramada de carti de poker, am vazut o sumedenie de videouri de poker. Cunosc strategia de joc foarte bine si cred ca o stiu chiar si mai bine decat aia cu experienta.

Pe net sunt destule programe gen "Poker Bot" insa cu oricare din ele pierzi. De ce ? Raspunsul e foarte simplu: fiindca sunt facute de programatori si nu de jucatori experimentati de poker.

Dupa cum am zis eu stiu foarte bine strategia de joc insa nu prea am chef de stat in fata PC-ului.

M-am gandit asa: Sa ma asociez cu unu care stie sa programeze cele necesare (a se vedea mai jos detalii). Eu vin cu strategia si cu ce ar trebui sa faca programul si altul il programeaza. Foloasele sunt comune. Programul nu trebuie sa fie lasat liber pe internet fiindca este un control foarte strict al botilor de poker si o data depistat nu mai ai ce face cu el.

Partea de programare:

1. Sa faca API hooking la clientul de poker PokerStars.

2. Sa citeasca ce carti sunt pe masa.

3. Sa citeasca ce carti are jucatorul (hero). //hero esti tu si nu adversarul, cartile adversarului nu pot fi citite din motive de securitate !

4. Sa ciceasca (folosind 2 si 3) ce mana are jucatorul(hero).

5. Sa se conecteze la o baza de date PostgreSQL al unui program gen PokerTracker pentru a accesa niste statistici despre jucatori (cum joaca acestia diferite maini si cate din ele joaca, ceva de genul).

6. In functie de toate astea de pana acuma sa joace mana asa cum ii zic eu (aici vin eu cu strategia).

7. Programul trebuie sa poata citi un captcha care apare uneori in chatul clientului de poker. Uneori iti mai apare acel captcha in chat ptr. a te verifica daca nu cumva esti bot. Nu stiu cand si in ce situatii apare acel captcha si nici cum arata. (sunt totusi niste imagini pe Google)

8. Nu ne ramane decat sa facem $$$$$$$$$$$.

Ce ziceti ?

PS: Nu uitati ca sunt boti de poker privati ptr. utilizarea proprie si personala care intra si cu 500$ la masa. 500$ la o singura mana. Aia fac zeci de mii de dolari pe luna. Aia bani nu cativa dolarei facut cu un site din adsense.

Edited by AlMalalah
Link to comment
Share on other sites

Cunosc strategia de joc foarte bine si cred ca o stiu chiar si mai bine decat aia cu experienta

si

3. Sa citeasca ce carti are adversarul.

4. Sa ciceasca (folosind 2 si 3) ce mana are adversarul.

Se bat cap in cap.

Mergand pe ideea ta ( LOL ), e deajuns sa ai numarul 3, si maine poti sa il suni pe Bill Gates sa faci misto de el.

Link to comment
Share on other sites

si

Se bat cap in cap.

Mergand pe ideea ta ( LOL ), e deajuns sa ai numarul 3, si maine poti sa il suni pe Bill Gates sa faci misto de el.

Scuze, am modificat. Cred ca ma gandeam in alta parte. Este vorba de cartle jucatorului HERO adica propriile tale carti si nu ale adversarului. Cele ale adversarului nu poti fi citite fiindca sunt securizate foarte foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Sunt sute de mii de jucatori de poker care sunt FOARTE BUNI, sunt foarte sigur ca printre ei sunt si cativa programatori BUNI, care pot sa faca asta, daca isi dadeau seama ca tinand un bot aprins ii va face bogati.

Ce te astepti sa iti faca botul ? Sa iti zica sa dai FOLD cand tu l-ai pus sa iti zica sa dai FOLD ? Vezi unde se duce logica ?

Astepti sa castigi la poker cu notiuni care TU i le programezi.

Vrei sa faci ceva legat de pariuri ? Fai un bot care ia cotele la meciuri de la N case de pariuri, compara-le, si fa-l sa iti dea diferentele de cote de 1-2%. Este 95% legal

Link to comment
Share on other sites

Sunt sute de mii de jucatori de poker care sunt FOARTE BUNI, sunt foarte sigur ca printre ei sunt si cativa programatori BUNI, care pot sa faca asta, daca isi dadeau seama ca tinand un bot aprins ii va face bogati.

Ce te astepti sa iti faca botul ? Sa iti zica sa dai FOLD cand tu l-ai pus sa iti zica sa dai FOLD ? Vezi unde se duce logica ?

Astepti sa castigi la poker cu notiuni care TU i le programezi.

Vrei sa faci ceva legat de pariuri ? Fai un bot care ia cotele la meciuri de la N case de pariuri, compara-le, si fa-l sa iti dea diferentele de cote de 1-2%. Este 95% legal

Castigul in bani e acelasi daca joc eu cu strategia pe care o stiu eu dar si daca joaca botul cu strategia mea.

Care e diferenta ?

1. Timpul ! In timpul asta in loc sa stau la PC ma duc la munte, la mare, ma distrez etc.

2. Iarasi timpul ! Eu pot juca 8-10 ore pe zi. In schimb as putea sa las PC-ul descis 24 de ore din 24 si eu sa-mi vad de treaba. Botul nu va obosi niciodata.

3. Poate nu o sa joace cu un milion de doalri la masa sau cu 10.000$ dar daca intra si cu $500 tot e ceva. In cat timp faci $500 de dolari ? (asta daca faci) Chiar si la sume mici tot se fac bani foarte multi. Bani pe care nu i-ai putea face cu sau, mai bine zis, foarte putini ii fac altfel pe net. Poate daca joaca la Forex...

Link to comment
Share on other sites

Pariezi pe acelasi meci, in 2 moduri diferite la 2 case diferite, castigurile de pe una din variante anuleaza pierderile de pe cealalta varianta + un profit de 1-2%, de obicei 1%.

Este vorba de sume foarte mici, dar sigure, iar astfel de meciuri apare nu atat de des. Sunt niste calculatoare pe net pentru asa ceva, daca vrei sa citesti mai mult.

Singura parte nasoala ca sa zic asa este, ca daca ai norocul ca cele 2 case de periuri DIFERITE sa fie defapt aceeasi firma, cu o baza de date centralizata / sub aceeasi licenta, etc, si ar observa ce face ( sanse de 0,01% dar exista ) ti-ar bloca pariurile si suma pariata.

Link to comment
Share on other sites

faza cu botu de poker trebuie gandita dupa regulile de poker online, adica sa iti folosesti timpu, sa ai algoritm care-i calculeaza sansele in functie de cartile din mana si flop si sa-l faci sa joace doar maini sigure, pariuri exponentiale etc.

sunt retete de success cu 100% dublatul sau triplatul mainilor.

botul trebuie sa iasa de la masa dupa ce a dublat/triplat banii cu care a intrat.

un programator bun poate face asta dar s-ar putea sa stea foarte mult sa munceasca la el, investitorul pierzand niste bani iar la final sa te gineasca astia si sa-ti blocheze conturile.

Edited by Eric
Link to comment
Share on other sites

1 programator + 4 jucatori dedicati ar putea face asta. Debugging-ul mi se pare partea cea mai migaloasa. Problemele apar cand jucatorii isi dau seama ca joaca un bot ( nu pot face conturi chiar nelimitat ) si ajung iar la a urmari eu 10 ferestre care joaca singure ... mai bine joc eu.

edit: Soft-urile automate care exista pe net, chiar daca nu le-am incercat, banui ca pot fi configurate sa joace cum vrei tu ... nu cu strategie implicita. Ti-am rezolvat partea cu programarea!

Edited by fjtr
edit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...