Jump to content
Florin41

Olimpicii Romani,au dat clasa la Google Summer!

Recommended Posts

Ma bucur foarte mult,ca se vorbeste frumos de Romania.Ma bucur enorm,ca programatorii romani,le-au aratat clasa la organizatori.

Eu acum cateva zile,am intrebat pe acest forum:ce este o linie de cod?

Programatorii romani,au scris 700.000 de linii de cod de cand a fost prima editie.

Oare cat sau sacrificat ei,ca sa invete?Oare cate lucrurii importante au dat la o parte?

Nu sunt invidios pe ei,din contra,ii felicit pentru ce-au facut pentru Romania!;)Articolul este putin mai vechi,dar merita citit.

Românii s-au remarcat la Google Summer of Code - ComputerBlog.ro,citeste articolul neaparat.

Link to comment
Share on other sites

Florin41 : pe langa faptul ca au petrecut n ore la calculator invatand ceea ce stiu ei sa faca, trebuie sa ai si un cap "mare", spun asta pentru ca cunosc un caz persoanal de acest gen, ceea ce stie el sa faca si cat de repede invata lucruri noi este o chestie nu asa des intalnita .

Trebuie sa-ti placa matematica de mic si sa ai o gandire logica .

Oricum, toata lumea stie de ce sunt in stare romanii si nu ma refer la cei care fura ...suntem furati mai mult de guvernanti, insa ne remarcam la toate olimipadele de informatica .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...