Jump to content
Reebock

Paypal si Bitcoin

Recommended Posts

Salut, prima problema o am cu paypal-ul, cand achizitonez ceva si nu am suma necesara in cont, imi extrage de pe card, dar daca mie nu place produsul comandat si cer returnarea banilor, de ce doamne iarta-ma dureaza in jur de 30 de zile? Am contul de mai bine de 1 an jumate si tot atata dureaza, pot sa fac ceva in privinta aceasta? Sunt ceva setari sau mai stiu eu ce?

A doua nu este chiar o problema ci mai degraba o intrebare, care ar fi investitia pentru minim 1 btc/luna?

Am gasit in alt thread asta

https://products.butterflylabs.com/

Astia vand 1 GHz/10.83$ pe an

Cumperi vreo 50GHz si iti ies cam $1,243.91 la ora actuala.

Deci cu o investitie de 500$ pentru 50gh/s scoti pe luna in momentul de fata 1,100$ rotund, intr-un an 13k$, nu e prea frumos ca sa fie adevarat, sincer? :))

Link to comment
Share on other sites

Salut, prima problema o am cu paypal-ul, cand achizitonez ceva si nu am suma necesara in cont, imi extrage de pe card, dar daca mie nu place produsul comandat si cer returnarea banilor, de ce doamne iarta-ma dureaza in jur de 30 de zile? Am contul de mai bine de 1 an jumate si tot atata dureaza, pot sa fac ceva in privinta aceasta? Sunt ceva setari sau mai stiu eu ce?

A doua nu este chiar o problema ci mai degraba o intrebare, care ar fi investitia pentru minim 1 btc/luna?

Am gasit in alt thread asta

Deci cu o investitie de 500$ pentru 50gh/s scoti pe luna in momentul de fata 1,100$ rotund, intr-un an 13k$, nu e prea frumos ca sa fie adevarat, sincer? :))

doar prima luna scoti 1BTC, luna viitoare, doar jumate, creste dificultatea. Sunt multe de discutat, recomand sa citesti intai despre cum functioneaza pana sa iei in calcul si investitii.

Link to comment
Share on other sites

returnarea banilor nu ai cum sa o grabesti, poate dura si 3 luni pana iti vin banii inapoi (si nu garanteaza nimeni ca iti vor venii)

asta tine de politica monetara a bancilor si nu ai ce face.

in legatura cu bitcoin, mai repede renteaza litecoin (adica inca mai ai sanse sa faci litecoini decat bitcoini)

la bitcoini orice ai face in momentul asta nu se va justifica investitia si banii dati pe curent (nu ii vei scoate, deoarece dificultatea este deja foarte mare si creste)

la litecoin (supranumit si argintul internetului, fata de bitcoin care e aurul internetului) e inca la inceput si ai sanse sa faci destui.

o solutie sa faci castig dupa urma bitcoinului e sa faci investitii si retrageri (ca la bursa) astfel cand scade sa cumperi si cand creste sa vinzi dar trebuie sa te misti repede si sa stai cu ochii 24/24 pe fructoatia bitcoinului.

Link to comment
Share on other sites

Paypal e asa cum e din cauza ca inceara sa aiba gria de banii utilizatorilor(eu nu mai folosesc de vreo 2 ani). Eu in Bitcoin nu cred nici o secunda .Numai speculatii .Pai aia care stiau ca dificultatea creste in a face ,crezi ca l-au vandut ? E un exemplu cu ala ce a platit 60.000 Btc pt o nota de plata la pizzerie.Ala nu stia nimic , ca nu era creat de el. S-au spalat miliarde de euro prin Btc .Aia ce au monopulul si vand 200.000 Btc , ii vand cand cererea e mare, si apoi scade , ii pot cumpara inapoi , ca piata nu se redreseaza deoarece e greu sa ii faci .Si cumpara iar cand scade pretul deoarece ei au vandut.Cand cumpara iar 20% din ce exista, pretul iar creste si tot asa. Crezi ca aia de la inceput ce aveau sute de mii de Btc i-au dat stiind ce au creat ?

Link to comment
Share on other sites

Paypal e asa cum e din cauza ca inceara sa aiba gria de banii utilizatorilor(eu nu mai folosesc de vreo 2 ani). Eu in Bitcoin nu cred nici o secunda .Numai speculatii .Pai aia care stiau ca dificultatea creste in a face ,crezi ca l-au vandut ? E un exemplu cu ala ce a platit 60.000 Btc pt o nota de plata la pizzerie.Ala nu stia nimic , ca nu era creat de el. S-au spalat miliarde de euro prin Btc .Aia ce au monopulul si vand 200.000 Btc , ii vand cand cererea e mare, si apoi scade , ii pot cumpara inapoi , ca piata nu se redreseaza deoarece e greu sa ii faci .Si cumpara iar cand scade pretul deoarece ei au vandut.Cand cumpara iar 20% din ce exista, pretul iar creste si tot asa. Crezi ca aia de la inceput ce aveau sute de mii de Btc i-au dat stiind ce au creat ?

ramai cu ale tale :P...

Daca unu a cumparat acum 3 ani 1000 BITCOINS si a platit 1.000$, acum are 1 milion $... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...