Jump to content
coffee

Work and travel ?

Recommended Posts

Merita sa ma inscriu in program ? A mai fost cineva in state cu W&T sau vrea cineva sa mearga ?

Mi-as dori sa fac asta, imi doream de mult timp, insa imi e putin teama. Stiu ca de obicei se pleaca in grupuri de cel putin 2, dar eu nu mai cunosc pe nimeni.

Ce ma pune pe ganduri e ca in ultima perioada am avut aici cateva oferte de munca bine platite, insa am refuzat din cauza programului de lucru care nu imi permitea sa mai merg deloc la facultate. Ma gandeam sa renunt la W&T si sa ma perfectionez in domeniul meu si sa aprofundez cateva limbaje de programare.

Chiar nu stiu ce sa fac, mai sunt 2 zile in care pot sa prind oferta de inscriere in program si nu ma pot hotarî, nu stiu ce sa fac. Mai pleca vreunul din voi in state la vara cu Work and Travel ?

Link to comment
Share on other sites

Cred ca majoritatea care merg cauta o modalitate sa ramana acolo, nu sa vina cu putini banuti acasa! Cel putin cei pe care-i cunosc eu. Din 4 care ii stiu 3 au ramas acolo si unul s-a intors ca si-a gasit in Germania ceva super bun de lucru. Asa ca daca vrei si ai posibilitatea sa faci ceva cariera aici atunci nu are rost sa mergi. Acolo intr-adevar esti tratat ceva mai cu respect, dar tot trebuie sa muncesti ca un sclav mai multi ani ca sa te pui pe picioare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...