Jump to content
MrGrj

Domenii .info

Recommended Posts

  • Active Members

A mai cumparat cineva domenii de la astia ? Mi-am luat vreo doua domenii .info de la ei si a trecut deja o saptamana. Cam cat dureaza sa-ti configureze doua domenii amarate ?

Va intreb ca deh poate aveti experienta si stiti daca dureaza mai mult. Sa nu le dau hate-mail degeaba.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
O firma buna pentru domenii name[dot]com :) daca mai ai de gand sa cumperi .

Se propaga ns-urile in maxim 10 minute cazuri extreme eu acolo am acum .

Nu vreau sa mai cumpar. Am deja doua si nu le folosesc pentru cine stie ce. Sa mai acumulez si eu niste cunostinte si sa ma joc un pic cu cateva scripturi. + mi se par scumpe domeniile pe site-ul recomandat de tine indiferent de cat de bine se misca aia de acolo. Mersi oricum

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
nu ai nimic de asteptat, uita-te prin ucp ca poti seta ns-uri sau ce vrei sa setezi. In schimb, facturile vin dupa vreo 2-3 saptamani, i-am contactat si eu in legatura cu asta. Nici acum nu am platit doua domenii (.com/.net) si inca merg, le-am luat la inceputul lui decembrie, daca nu mai devreme.

E bun serviciul lor daca aveti nevoie de domenii gratis pe o perioada de o luna, doua.

---

am vazut ca ati amintit si de name.com, aveti grija cand verificati un domeniu la astia ca dupa cateva zile zboara numele daca nu-l cumparati si e bun. Totusi, serviciile lor sunt ok, dar tot godaddy ramane the best din punctul meu de vedere, chiar daca au scos plata prin paypal.

ucp ?

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
User control panel..

Ma gandeam ca la asta se refera insa, in momentul in care vreau sa ma logez la cPanel cu User sau cu Customer ID imi spun ca parola/userul este incorect. Si tot incerc de cateva zile,dar nimic. Le-am dat si mail, la care mi-au raspuns: " Call us at x-number din US cred if u have problems). Nu inteleg de ce trebuie sa ii sun si nu poa' sa dea un mail amarat cu ( "bai boule asteapta x timp).

Au timp sa imi dea mail sa imi spuna sa ii sun, dar un mail in care sa imi dea informatii utile...din parti.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Nu au password recovery ?

Ba da, am incercat si cu pass recov crezand ca sunt nebun si uit parola, insa de fiecare data parolele mi le bag intr-o baza de date ca sa fiu sigur.

Nu este asta problema, am resetat-o de doua ori.

Maine cred ca ii sun insa mi se pare de prost gust ca in momentul in care am o problema, tot eu sa ii sun. Pana la urma e vina lor, nu a mea.

E de tinut minte, data viitoare ma duc la godaddy. Sunt un pic mai scumpe dar macar stiu o treaba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...