Jump to content
nos

Condensator 220V :))

Recommended Posts

Duceti-va la orice magazin de electronica si cereti un condensator de 250-400 V o sa vedetzi ce caterinca e sa ii corentezi pe altii la 220 V :)))) inlemnesc :)))).....si dupa ce il cumparati cu un patent il tineti sil bagati in priza cu cei doi craci 1 sec nu conteaza cat il tineti ori ca-l tineti o ora ori o sec tot aia e....sa nu va speraiati ca face scantei dupa aia cu aia 2 craci puneti pe prosti sa vedeti cum fac la 220 :))) ii amorteste mana va spun yo ;).....

Link to comment
Share on other sites

man.. e tare faza ..eu m-am dat seama dupa ce am pus un condensator la un motor ceva..si stiam ca l-am scos din priza... cand am pus mana am fost pe spate...

+ mai merge cu cava ..mult mai usor de folosit si de "gasit"... un aparat foto cu blitz.... scoatetzi "schema" aia din el.. faceti sa se incarce "blitzu" (bine blitzu il luati jos..firele numa :D... si dupa ce se incarca bagatzi la careva pe piele.. e mai bun ca se incarca de la 3v ...bafta!

Link to comment
Share on other sites

Duceti-va la orice magazin de electronica si cereti un condensator de 250-400 V o sa vedetzi ce caterinca e sa ii corentezi pe altii la 220 V :)))) inlemnesc :)))).....si dupa ce il cumparati cu un patent il tineti sil bagati in priza cu cei doi craci 1 sec nu conteaza cat il tineti ori ca-l tineti o ora ori o sec tot aia e....sa nu va speraiati ca face scantei dupa aia cu aia 2 craci puneti pe prosti sa vedeti cum fac la 220 :))) ii amorteste mana va spun yo ;).....

nos si cam cat costa condensatorul ?:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...