Jump to content
tudor13mn13

Facebook - Securitate slaba.:|

Recommended Posts

din cate vad pot aplica si eu aceasta metoda,cunosc 3 prieteni la care voi selecta sa trimita codul,dar vreau sa stiu daca cumva ii va aparea undeva de exemplu cand va incerca recuperare parola pe baza de nr telefon sau mail.

* vreau doar sa citesc o conversatie nu sa fur contul de tot :-?,iar pentru asta vreau sa nu se afle ca eu am fost. Daca v-a afla la care prieteni s-a trimis codul clar din prima se va gandi la mine,pentru ca acei prieteni sunt din cercul meu de prieteni.

Deci exista posibilitatea sa fiu invizibil ? Se pot sterge acele coduri trimise de pe contul ei? ( ma gandesc ca o sa apara ca si o conversatie normala intre acea persoana si cei 3 prieteni )

Link to comment
Share on other sites

Ca o ironie a sortii chiar facebook ne ajuta sa schimbam parola cuiva :))))

Sa va spun si cum?

La multe dintre intrebarile de securitate gasim raspunsul chiar pe pagina de facebook a "victimei" cum ar fi:

5 prieteni sau orasul natal sau scoala etc....

Deschizi cu un alt browser pagina de facebook ..te loghezi la un cont bun de facebook si intri pe pagina "victimei" unde ai majoritatea raspunsurilor la intrebarile de securitate.

Enjoy

Link to comment
Share on other sites

apropo daca am uitat sa folosesc Proxy ? :))

PS : Ce zice facebook-ul

We want to make sure that your account and the information in it stays safe, so once you set up a security question on your account there's no way to update it. Sorry for the inconvenienc

Deci nu se poate schimba intrebarea de scuritate lol :))

Edited by CODEX
Link to comment
Share on other sites

Eu am facut o mare prostie....am incercat pe cont-ul meu.

Am dat ca nu am aces la vechea adresa de e-mail si am introdus inca una.

Acum chiar daca imi resetez parola prin nr de telelfon asociat contului sau prin cele 2 adrese de e-mail, se reseteaza parola, o schimb.

dar cand la loghez primesc eroarea "://www.facebook.com/checkpoint/?next" de aproximativ 25 de ore.

Culmea daca cineva ma eticheteaza intr o postare sau ceva priemsc pe e-mail tot.Daca introduc o parola gresita imi spune ca e gresita.Dac ao introduc pe cea corecta aparea pagina alba si chesita cu checkpoint.

Am incercat sa le dau un emsaj sa le spun ca am introdus in greseala alta adresa de-mail, le am trimis si poza de pe buletin dar nu stiud aca am trimis la adresa buna.

Aveti vreo adresa de contact..sau ce ma sfatuiti :(.

Daca incerc sa restez parola primesc urm mesaj pe e-mail

"Dac? ai f?cut asta, po?i ignora f?r? probleme acest mesaj de e-mail.

Dac? nu ai f?cut asta, te rug?m securizeaz?-?i contul.

Î?i mul?umim,

Echipa de securitate Facebook"

Sa incerc sa dau ca nu sunt eu..sis a securizez contul?cu toate ca eu mi am schimbat

parola?

Edited by nimenialtul2000
Link to comment
Share on other sites

ca tine nimenialtu de chiar... hahahahaha

Eu am facut o mare prostie....am incercat pe cont-ul meu.

Am dat ca nu am aces la vechea adresa de e-mail si am introdus inca una.

Acum chiar daca imi resetez parola prin nr de telelfon asociat contului sau prin cele 2 adrese de e-mail, se reseteaza parola, o schimb.

dar cand la loghez primesc eroarea "://www.facebook.com/checkpoint/?next" de aproximativ 25 de ore.

Culmea daca cineva ma eticheteaza intr o postare sau ceva priemsc pe e-mail tot.Daca introduc o parola gresita imi spune ca e gresita.Dac ao introduc pe cea corecta aparea pagina alba si chesita cu checkpoint.

Am incercat sa le dau un emsaj sa le spun ca am introdus in greseala alta adresa de-mail, le am trimis si poza de pe buletin dar nu stiud aca am trimis la adresa buna.

Aveti vreo adresa de contact..sau ce ma sfatuiti :(.

Daca incerc sa restez parola primesc urm mesaj pe e-mail

"Dac? ai f?cut asta, po?i ignora f?r? probleme acest mesaj de e-mail.

Dac? nu ai f?cut asta, te rug?m securizeaz?-?i contul.

Î?i mul?umim,

Echipa de securitate Facebook"

Sa incerc sa dau ca nu sunt eu..sis a securizez contul?cu toate ca eu mi am schimbat parola?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...