Jump to content
virusz

Cum poti "trece" de parola de la Windows XP

Recommended Posts

Sunt foarte multe metode de a "trace" de parola de la windows xp... multe s-au mai postat pe acest forum, boon ai sa incepem:

1. Aveti nevoie de ISOEMU (acesta booteaza o imagine ISO care trebuie neaparat sa fie pe o partitie FAT32)

2. Orice "tool" care v-a ajuta sa schimbati ori sa stergeti parola

3. Sa puteti "scrie" in c:

/. toate l-e aveti in XPPWD.exe care se afla mai jos :)

Acum trebuie sa vedem cum si ce facem... pai:

1. Extragem XPPWD.exe in c: (XPPWD.exe este o arhiva care se auto'extrage)

2. Editam boot.ini (debifam "read-only" dupa care il deschidem cu notepad.. noi adaugam doar: C:\ieldr="XPPWD"

acum boot.ini ar trebui sa arate cam asa:

[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
C:\ieldr="XPPWD"

3. Reboot!

4. La meniul de boot va apare: Windows xp ...bla bla

XPPWD

selectati XPPWd si enter... de aici v-a descurcati!

DOWNLOAD:

http://rapidshare.com/files/58324322/XPPWD.exe.html

PASS: virusbest

ps: merge si la scoala

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca tu nu ai citit bine... chiar in titlu scrie:Cum poti "trece" de parola de la Windows XP ... deci cum treci de parola ..nu cum te loghezi daca nu este parola...

sa ai bafta si next time sa fii mai atent!

...omul cred ca se referea la contul ala de "Administrator" by default care majoritatea din utilizatori il ignora...

...oricum nu avea nici o relevanta la topicul : "Cum sa poti "trece" de parola de la Windows XP" ...dar cred ca vroia sa explice ca daca tot vrei sa intri intrun sistem ii mai simplu sa te folosesti de acel cont decat sa "treci" de parola...

...asa cred eu ca o gandit omu'...corecteazama c0der daca am gresit...

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca tu nu ai citit bine... chiar in titlu scrie:Cum poti "trece" de parola de la Windows XP ... deci cum treci de parola ..nu cum te loghezi daca nu este parola...

sa ai bafta si next time sa fii mai atent!

...omul cred ca se referea la contul ala de "Administrator" by default care majoritatea din utilizatori il ignora...

...oricum nu avea nici o relevanta la topicul : "Cum sa poti "trece" de parola de la Windows XP" ...dar cred ca vroia sa explice ca daca tot vrei sa intri intrun sistem ii mai simplu sa te folosesti de acel cont decat sa "treci" de parola...

...asa cred eu ca o gandit omu'...corecteazama c0der daca am gresit...

nu ai gresit deloc, exact ca mine gandesti, insa nu am mai explicat am dat direct diagnosticul :D

@virusz ce te enervezi asa de rpd...parca ai fii fratimiu...

calm down man calm down

bafta si tie. si voi fi atent cand nu voi fi obosit si cand nu oi mai munci, sau nu oi mai intra pe net seara

NUMAI BINE la toata lumea de pe forum

RST THE BEST

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...