Jump to content

Recommended Posts

.... stiu, is prea fumat, tzapan, e o chestie de norma ca si la altii de p'aici..

Si imi veni un gand, care trebuie distribuit, cum te simti stiind ca in acel an nu ai sa mai fii/existi.. si om acest timp tecnologia va avansa soootoo mult, ceva gen vei ajunge cum is strabunicii tai acuma, cand ii pui sa-si faca cont pe yahoo... :-/ ? ajungand sa fii depasit de evolutie

Ar trebui sa-mi deschid un blog? Jurnalul unu alcoolist?fumator? sau roman? :-H

apropo, e off-topic, topic creat ok, fara reply-uri de cacat ca ale mele, merci;

ps: greseli gramaticale se accepta, stiind motivul.

Edited by p3tru
Link to comment
Share on other sites

Nu ai ce sa faci, asta e ciclul vietii: te nasti, traiesti si mori. In timp ce traiesti, faci ce poti, pe unde poti, cand poti. Nu-ti pierde vremea cu ganduri din astea. Discutiile filozofice nu s-ar termina. Fa in viata ta ce te face fericit, daca poti, lasi ceva in urma ca copiii si nepotii tai sa o duca mai bine ca si tine. Le transferi mentalitatea ta, ii educi cum ai fost tu educat sau mai bine, si ce le ramane sa inmulteasca. Cam asta facem toti in viata:incercam sa ne imbunatatim conditiile pe acest pamant. Asa ca spor la lucru!:)

Am auzit discutii despre posibilitatea ca sa nu mai murim, dar inca tehnologia e cam departe de noi, si dupa cum IQ-ul mondial cam scade, venitul mondial scade, doar o parte ffff mica in populatia globului isi va putea permite sa traiasca mereu (daca e posibil), si sa se bucure de averile lor. Dupa ce ai murit, totul se risipeste: planurile, visurile, tot. Traieste-ti viata cum crezi tu ca e mai bine pentru tine, ca venim pe rand, si ne ducem pe sarite!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...