Jump to content
IMAGINARY

IP Tool v3 by IMAGINARY

Recommended Posts

image.png

IP Tool v3 by IMAGINARY

Features :

Website IP grabber - Grab the IP of the desired website.

My IP - Get your own IP

Status checker

Website status checker - Check if a website is down or not

IP status checker - Check if an IP is down or not on a certain port

Port scanner - Scan a port range from an IP + Log feature

IP Tracker - Track information about a certain IP + Log feature

IRC bot controller - Minimalist IRC client

VT Scan : https://www.virustotal.com/ro/file/f58ba416382ab1a0f35eb99dcbdd137acf9958a27cd881529c883e69551a1318/analysis/1393244363/

Download : http://imaginary666.eu/repository/IP%20Tool%20v3%20by%20IMAGINARY.zip

Tested and working on Windows 7 and XP !

Credits : http://imaginary666.eu/viewtopic.php?f=2&t=2

LE: Am uitat sa mentionez faptul ca astept pareri, si daca gasiti buguri sa postati reply. Multumesc.

Edited by IMAGINARY
Link to comment
Share on other sites

Nu o lua cu rautate dar,

Mai exact ce-ai facut tu? Din cate vad, parsezi rezultatele web (folosesti chilkat), mai apar si caractere ciudate prin rezultate si nu e pus la punct programul!

Eu zic sa faci verificare la fiecare textbox daca e gol sa-i apara un msgbox si sa se opreasca procesul (pe care il executa, nu aplicatia).

Ce am facut eu? Pai eu am facut 80% din codul sursa, restul 20% fiind cod modificat de mine, dar luat ca sursa de inspiratie de pe net.

Vino cu exemple concrete de buguri, printuri, si versiunea de Windows pe care ai incercat, nu ca X si Y. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

cred ca esti 666BLODAS666 , chiar daca vad ca ti-au dat -o +b (IRC :)) ) ai facut un IP tool, ti-a apreciat lumea programelul, ai facut si un v2 , acum un v3; e penal pentru ca nu face nimic chiar asa de avansat. ajunge, treci la alt nivel. spre ex incearca sa faci un crawl eficient pe google search, pana mea, fii inventiv ; incearca ceva mai sofisticat.

Folosesti ChilkatDotNet4 cu ChilkatCrack pentru ChilkatDotNet2, asta o stiu pentru ca crack-ul este facut de mine, si nici nu stiu daca merge crackul pe .NET 4.0

Link to comment
Share on other sites

cred ca esti 666BLODAS666 , chiar daca vad ca ti-au dat -o +b (IRC :)) ) ai facut un IP tool, ti-a apreciat lumea programelul, ai facut si un v2 , acum un v3; e penal pentru ca nu face nimic chiar asa de avansat. ajunge, treci la alt nivel. spre ex incearca sa faci un crawl eficient pe google search, pana mea, fii inventiv ; incearca ceva mai sofisticat.

Folosesti ChilkatDotNet4 cu ChilkatCrack pentru ChilkatDotNet2, asta o stiu pentru ca crack-ul este facut de mine, si nici nu stiu daca merge crackul pe .NET 4.0

Pai i-am adaugat optiunea de a creea loguri si clientul ala de IRC... O sa incerc si altceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...