Jump to content
Undeath

[Concurs] I missed you, FileList!

Recommended Posts

V? rugasem pe blog s?-mi da?i o idee de un concurs la care oricine s? aib? o ?ans? de câ?tig. analfabetul (ala-i nick-ul lui, nu o jignire la adresa lui...) s-a conformat.

analfabetul wrote:

O idee de concurs ar ca fiecare utilizator sa scrie un articol pe tema “Cum a fost si ce ai facut cat filelist a fost down”. Ceva de genul.

Asa fiecare are o sansa reala de castig. Pentru foarte multi, o zi fara filelist este la fel ca una fara whatsapp. Poate mai rau.

Bun. Detalii privind desf??urarea:

  • Trimite?i toate articolele prin PM aici ;

  • În func?ie de num?rul de PM-uri primite, o s? m? gândesc cum s? le distribui aka câte s? postez într-o s?pt?mân?;

  • Dac? articolul pe care-l trimite?i va fi refuzat/acceptat, o s? fi?i anun?a?i printr-un reply la PM-ul respectiv;

  • Dac? articolul este acceptat, va fi publicat pe blog.

Întrucât toate articolele trec pe la mine înainte de publicare îmi vin în minte dou? reguli:

  • Respecta?i limitele bunului sim?;

  • Tematica trebuie s? se învârt? prin jurul subiectului "FileList a fost c?zut, ce am f?cut?", "Ce cred c? a f?cut X în lipsa FL-ului" etc

O sa se dea ?i ceva premii, v?d eu pe parcurs.

Succes!

filelist.ro

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Sunt curios cati au deschis macar o carte sa citeasca. Sa zica ca isi baga picioarele in el de filelist si invata sa faca ei unul.

Sa citeasca o carte despre protocolul de torrente, despre configurarea unui server, despre PHP, despre securitatea in php, despre loginat (cookie, sesiuni, pastrarea datelor la inchiderea browserului), despre popularizare (cum sa faca un crawler, cum sa faca seo), despre legile din Romania si Europa pentru piraterie (cum sta treaba pe la noi, de ce lumea recomanda Suedia - cap.2, art.1, par.2 din constitutia lor si nu numai), despre social media, etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...