Jump to content
albertynos

Android Wireless

Recommended Posts

As avea si eu nevoie la scoala, am un sony xperia cu android 4.2 oare merge sa fac crack la parola?

Daca l-ai rootat:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zpwebsites.linuxonandroid

Cu asta poti sa iti alegi distributii de GNU/Linux (stripped-down, bineinteles) printre care si Backtrack, Kali etc. Incearca, desi ma indoiesc ca functioneaza suita aircrack (originala) de pe telefon.

Link to comment
Share on other sites

O sa incerc maine sa vedem ce face,daca intre timp mai gaseste careva ceva sa posteze aici.

Daca l-ai rootat:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zpwebsites.linuxonandroid

Cu asta poti sa iti alegi distributii de GNU/Linux (stripped-down, bineinteles) printre care si Backtrack, Kali etc. Incearca, desi ma indoiesc ca functioneaza suita aircrack (originala) de pe telefon.

Link to comment
Share on other sites

Ok, am rausit sa-mi pun un Kali pe android numa' ca am o buba. Trebuie conectat la el cu VNC viewer ... Nu vi se pare un pic peste mana? Adica arata ca dracu' si in plus abia daca il poti controla.

Daca iti trebuie interfata vizuala, asta e singura solutie: sa te conectezi prin intermediul unui serviciu de genul VNC. Nu inteleg la ce te-ai fi asteptat.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca te-a interesat, inainte sa faci astea, daca placa ta wireless suporta modul monitor si injectia de pachete.

Esti sigur ca este compatibila cu aircrack de te muncesti atata? Mie mi se pare ca lucrezi orbeste la toata treaba asta si vei fi dezamagit si cu timpul pierdut.

Link to comment
Share on other sites

Asa cum spune si fusername, dificil tare (read imposibil) dac? chipsetul pl?cii tale de retea nu suporta monitoring si injection. Afaik, trebuie sa rezolvi trei probleme: root, drivere cu suport pentru injec?ie, aircrack-ul pentru platforma (din câte inteleg Android). Iar decât s? le rezolvi pe astea, mai bine iei sh un Alfa si dai in re?elele pe care le detii în mod legal cat vrei. In alta ordine de idei, nu spui la care parte de brute force te referi: WEP cu aireplay? WPA / WPA2 cu reaver, WPA / WPA2 cu handshake si aircrack?

Edited by GuyFawkes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...