Jump to content
Anonymous32

Sugestie telefoane!

Recommended Posts

Allview P5 Quad - Full phone specifications

Eu am facut recent un abonament la Cosmote si am luat telefonul asta cu ocazia asta. Recunosc ca am fost putin sceptic la inceput dar se comporta exceptional. Momentan e la o gagica cu care stau si nu am auzit-o sa se planga. Poate de faptul ca e prea mare, dar asta e un lucru bun din punctul meu de vedere. Tel are deja 4 luni si nu a avut nici o problema. E dual sim, display mare si se misca super in jocuri de genul Asphalt 7! Bateria tine 2 zile cand nu il soliciti pe WiFi si jocuri, 1 zi folosit la maxim. Sincer imi place chiar mai mult decat iPhone 4 pe care il am :)) Bineinteles ca la design tot iPhone castiga, dar la peformanta il depaseste putin

Link to comment
Share on other sites

Allview P5 Quad - Full phone specifications

Eu am facut recent un abonament la Cosmote si am luat telefonul asta cu ocazia asta. Recunosc ca am fost putin sceptic la inceput dar se comporta exceptional. Momentan e la o gagica cu care stau si nu am auzit-o sa se planga. Poate de faptul ca e prea mare, dar asta e un lucru bun din punctul meu de vedere. Tel are deja 4 luni si nu a avut nici o problema. E dual sim, display mare si se misca super in jocuri de genul Asphalt 7! Bateria tine 2 zile cand nu il soliciti pe WiFi si jocuri, 1 zi folosit la maxim. Sincer imi place chiar mai mult decat iPhone 4 pe care il am :)) Bineinteles ca la design tot iPhone castiga, dar la peformanta il depaseste putin

ok.. dar pentru acest telefon #Nokia X ce parere ai ? + o mica descriere dupa tine :D;)

Link to comment
Share on other sites

1.Cand apare si in Romania - Nokia X+ ?

2.Fara ca telefonul sa fie rootat nu exista alta metoda sa instalez app pe card ? (Trebuie sa mai fie ceva .... nu are cum :-?)

La intrebarea numarul 2, daca ai versiunea de Android >= 4.2.2 poti sa instalezi aplicatiile pe card. Deci ai doua posibilitati, astepti un update (asta in cazul in care dispozitivul tau mai primeste unul) sau faci root, cum ai spus tu.

Sincer sa fiu, eu nu as merge pe Nokia... fiecare cu preferintele lui pana la urma.

Link to comment
Share on other sites

Discutam de telefon nou sau te-ar interesa si second hand? Pentru ca de exemplu...

Nokia X cunoscut si ca Nokia Normandy, Nokia A110, Nokia X Dual SIM RM-980 generatie 2014

comparat cu LG P920 generatie 2011 care se lauda cu o tehnologie "beyond dual core"

tri-dual (dual-core,dual-channel,dual-memory) si care

poate fi obtinut second hand in jur de 400-450-500 ron

de pe diverse site-uri de profil cu telefoane sh sau anunturi vanzari:

- plus Nokia

are dual sim

android 4 jelly fata de android 2 froyo sau android 4 icecream

- minus Nokia

nu are 3d(ecran si aparat foto) si nici camera secundara,

nu poate filma hd si face poze la o rezolutie mai mica,

are memorie doar 4gb fata de 8gb...

Daca multisim si android conteaza exista variante (marci obscure sau replici) cu pana la 4 simuri. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

ok.. dar pentru acest telefon #Nokia X ce parere ai ? + o mica descriere dupa tine :D;)
cum sa fie slab ? ca am cautat videouri cu nokia x
Cand va aparea Nokia x+ si in Romania ?

Din ce vad eu, iti place telefonul asta. Ia-l daca iti place.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...