Jump to content
ENCODED

Produse la 10 LEI ... de la PCGarage

Recommended Posts

O tii intr-una cu biznita, insa n-ai idee cate stick-uri cumparam eu sau daca vroiam sa le vand ulterior. Vorbesti mult, prost si fara rost. Devine stresant:)

Ceea ce am am dorit eu sa punctez a fost eroarea de procedura de care a dat dovada PC Garage. Dar nu, tu a trebuit sa deviezi si sa o faci despre frustrarile tale despre biznitari. Daca in regulamentele lor nu exista o clauza, de ce te gasesti tu sa faci pe avocatul?

Edited by tpad
Link to comment
Share on other sites

Dar nu conteaza cate produse iei , cine pune o oferta de genul asta si e bazat se asigura ca are stoc 5 tiruri sau pune regula sa cumperi maxim n bucati .

Asta e chiar culmea , daca gasesc un produs la 10 bani si el costa 15 lei , de ce sa nu cumpar 1000 de bucati ? Ma deranjeaza banii sau ce ?

Link to comment
Share on other sites

@Hertz Nu ai dreptate, nu vreau sa te fac magar dar ce exemplu dai tinerilor cu bisnita si "smecherii"? Asta e viitorul lor? Sa faca bisnita cu produse la 10 lei? La munca nu ne mai place, vrem sa fim toti bisnitari si combinatori, asta e visul romanilor.

Sunt aici si oameni seriosi care isi vad de treaba lor, pe care nu vreau sa ii bag in aceasta albie de porci.

Daca tu presupui ca sunt "mai jmecheri si mai destepti" oamenii care vand root de scan, trag tepe de $2 si fac bisnita cu produse la 10 lei inseamna ca societatea ii vede foarte bine? Ce vor face cand vor avea copii, nu angajaza nimeni bisnitarii si oamenii fara viitor.

Dar este nevoie si de maturatori, salahori, carausi. La asta veti ajunge daca va ocupati "combinatii" si bani cazuti din cer.

Bisnitarii incalca legea pt. ca nu platesc impozite, dar voteaza Iliescu sa le mareasca alocatia.

M-am linistit, pacifistule.

Esti tantalau: "Daca tu presupui ca sunt "mai jmecheri si mai destepti" oamenii care vand root de scan, trag tepe de $2" ????? => te-a lovit strabismul cand ai citit postul meu si nu ai vazut cum trebuie ce am scris ?: toate astea fara sa incalce legea

Link to comment
Share on other sites

Daca nu faceam topic aici luati fix PULA ... ca nu stia nimeni de oferta. Cine vrea un stick da si 10 si 50 lei pe el daca are nevoie ... daca unii au fost baieti destepti si si`au luat cateva zeci sute de bucati sa le revanda e treaba lor ... Magazinu` a scos profitu` care ii trebuia si aia e ... Eu unu am luat 2 bucati ... in total au fost 4785 de stick`uri care s`au dat in maxim 1h... pe langa asta toti care vorbiti de bisnita cred ca va convenea si voua sa va intre la 100 de buc un minim de 500 lei profit nu ? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...