Jump to content
mariuss615

Gazduire Web Gratuit pentru proiecte interesante

Recommended Posts

Am invatat multe de pe rst si m-am gandit ca trebuie sa ofer ceva la schimb. Nu sunt genul sa postez stiri si altele cu copy/paste, iar sa fac tutoriale nu am rabdare, asa ca prefer sa ofer gazduire web sau dupa caz vps/server dedicat.

Gazduirea web pentru inceput are 1gb spatiu si restul necontorizat (da, suna ieftin stiu), dar la nevoie se poate aloca mai mult spatiu. VPS-urile se dau doar la proiectele ce au nevoie de asa ceva si doar la proiectele ce consider ca pot avea un viitor, aceiasi regula si la serverele dedicate.

Serverele pe care se face gazduirea se afla in Romania, nu accept scam si orice incalca legea prost facuta din Ro.

Proiectele le trimiteti prin mesaj privat si trebuie sa contina o prezentare cat mai larga, acum nu exagerati cu romane.

Daca este nevoie trimit unui admin toate documentele necesare pentru verificare ( date firma, copie act infiintare, contract colocare sau ce mai este nevoie).

Link to comment
Share on other sites

iti recomand sa nu faci asa ceva, pe rst cu dedicate in romania, pe aici mai misuna carderi, a mai fost unul https://rstforums.com/forum/80320-rst-free-hosting.rst (Acidripp), care a disparut din peisaj acum cateva luni (nu stiu de ce a luat ban, ban-ul l-a luat dupa cateva luni de inactivitate), din cate am inteles din cauza prea fericitilor membrii de pe rst a avut probleme cu firma lui de hosting, nici azi nu e on site-ul de la firma lui http://purehost.ro/ )

concluzie: daca unu face scam pe un site care e gazduit la tine ramai fara datacenter, majoritatea firmelor de webhosting care s-au promovat aici stiu ca au avut probleme de genu, chiar daca nu au oferit free.

Edited by ipascu33
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...