Jump to content
siur

Respins de AdSense. Continut insuficient.

Recommended Posts

Salut,

De ceva vreme incerc sa fiu acceptat de AdSense si tot ma resping din diferite motive.

Mentionez ca am mai fost partener cu ei pe alt site acum un an deci sunt constient de conditiile lor. Contul l-am sters eu pentru ca aveam click-uri gen spam si la 100$ mai mult ca sigur urmau sa imi spuna ca nu am respectat termenii.

Acum 2 saptamani am decis sa apelez din nou la ei cu site-ul FantasticSiur « Personal blog about me, art, life and things that I consider to be important.

In ultimul mail primit de la ei, ziceau ca nu am continut suficient.

Site-ul are 110 pagini, toate au peste 200 cuvinte, continut scris de mine, eventual de unde iau un citat pun "<blockquote>". Post-urile sunt optimizate SEO, etc.

Cu primul site am fost acceptat cu toate ca aveam doar post-uri copiate... si e destul de ciudat tinand cont ca pe FantasticSiur « Personal blog about me, art, life and things that I consider to be important. am avut in vedere conditia lor.

Daca ma poate ajuta cineva sa fiu acceptat as aprecia. Eventual sa-mi zica daca ceva nu este in regula. Sincer nu vad ce nu ar fii in regula.

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Tin sa-i multumesc lui @daatdraqq "Insista , le place sa suga deci daca afla ca esti potent te aproba". Dupa am zis sa vad daca chiar le place sa suga fac iar request pentru cont si cand intru pe mail primesc asta:

Bine a?i venit la AdSense

Solicitarea dvs. a fost examinat?. Acum trebuie s? crea?i prima unitate de anun?uri ?i s? plasa?i codul de anun? la www.adsensesuge.com pentru a finaliza activarea contului. V? inform?m c?, înainte ca acest cont s? fie complet activat, în paginile dvs. vor ap?rea numai anun?uri goale. Dup? activarea complet? a contului, ve?i primi un e-mail de confirmare ?i vor începe s? apar? anun?uri în direct. Nu da?i clic pe propriile anun?uri în direct, nici m?car pentru a le testa; acest lucru nu este permis de politicile de produs AdSense.

Conecta?i-v? la Google AdSense pentru a crea prima unitate de anun?uri ?i pentru a primi aprobarea complet?.

Pentru informa?ii suplimentare, accesa?i Academia AdSense.

Deci concluzia este ca Google Adsense chiar o suge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...