Jump to content
ZeroDoi

Categorie Donatii

Crezi ca ar fi utila o asfel de categorie pe forum ?  

116 members have voted

  1. 1. Crezi ca ar fi utila o asfel de categorie pe forum ?



Recommended Posts

@Rickets faza cu ban-ul nu donezi pentru a fi cineva (daca ai gresit e normal sa ,,platesti"), donezi pentru a ajuta forumul,

din moment ce tu vi pe RST doar cand ai probleme ( aici e o generalizare) si vrei sa primesti ajutor dar nu contribui cu nimic la comunitate...

Donatiile se fac doar la ADMINISTRATORI nu la Moderatori, si daca e sa doneze cineva

doneaza pentru a ajuta forumul.

Donezi la administratori si te baneaza moderatorii, sau tot ei, administratorii...De ce ai ajuta pe cineva care "ti-o da"...Nu am nimic cu banurile pe merit, esti prost, suferi, dar in ultima vreme s-a luat ban numai pentru ca asa a vrut muschiul lui X...Nu se merita...

Ah si te rog, sa nu ma mai bagi in seama de acum in colo, mersi.

Link to comment
Share on other sites

Nu se merita sa donezi pe RST, ca nu stii cui donezi...Te mai trezesti si luat la pula dupa ce ii donezi unuia de pe aici... La fel si pentru site, nu merita sa donezi, ca daca nu ii esti simpatic unui moderator alfa de pe aici, te trezesti si cu ban si luat la carici si cu banii dati. Intr-un cuvant nu se merita sa donezi aici, si in general nu se merita, daca vrei sa faci donatii mergi la o casa de copii sau de batrani abandonati/cu handicap, etc.

Daca te uiti, frumos, in DEX vei vedea ca a dona inseamna a oferi o suma de bani, un bun sau un serviciu fara obligatia de a primi altul in schimb. "Simpatia" la care te referi consta in contributiile aduse forum-ului. Mult offtopic, cum este si post-ul la care raspund, nu aduce "simpatie" din partea comunitatii.

Permite-mi sa-ti corectez post-ul. Fraza:

La fel si pentru site, nu merita sa donezi, ca daca nu ii esti simpatic unui moderator alfa de pe aici, te trezesti si cu ban si luat la carici si cu banii dati.

trebuie reformulata astfel:

Dupa parerea mea, la fel si pentru site, nu merita sa donezi, ca daca nu ii esti simpatic unui moderator alfa de pe aici, te trezesti si cu ban si luat la carici si cu banii dati.

Comunitatea are reguli bine stabilite. In cazul in care doresti sa participi este recomandat sa le iei in considerare, altminteri vei fii sanctionat.

Link to comment
Share on other sites

Uite de asta Nitro nu face o asemenea categorie .

Dupa or sa apara tot felul de oameni care o sa spuna ,,ma da ce ma sanctionezi asa dur,vezi ca am donat pe forum,sunteti nerecunoscatori" .

Se lasa conducerea pagubasa ,daca vreti sa donati o faceti fara sa asteptati nimic in schimb,din respect pentru acest forum.

Nu cred ca se va face o astfel de categorie,cine doreste sa doneze ia legatura cu Administratori si va putea dona.

Link to comment
Share on other sites

Hai ca v-ati cacat in ea de idee la sfarsit :)) chiar parea interesanta. Aveam si eu fel si fel de componente pc/laptop pe care as fi vrut sa le donez dar m-am sucit. Mai bine repar 5 calculatoare gratis unor persoane care consider eu ca merita si din pct-ul meu de vedere sunt satisfacut de aceste sarbatori.

Sunt programator, lucrez momentan pe un desktop vai si amar deoarece laptop-ul a decis ca poate functiona si fara HDD. :|

Un HDD cat de mic, cineva pe aici? Il platesc, in limita posibilitatilor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...