Jump to content
Che

Niste idei despre cum as putea sa fac sa-mi usurez munca ?

Recommended Posts

Salut !

Tot ma mai uit pe net la cate o chestie, alta etc. si uite asa am colectionat cate un buton frumos facut in CSS3, cate o nu stiu ce chestie in HTML5, cate un form frumos in CSS3 si tot asa.

Chestia e ca nu vreau sa imi fac propriul meu framework ca se incarca foarte greu, nu vreau sa fac un nou bootstrap.

Am incercat sa fac o pagina html cu toate insa iese aiurea fiindca sunt care modifica si aspectul pagini si al celorlalte elemente si practic nu merge sa le pun pe toate intr-o pagina ca numai SA LE VAD si sa imi aleg ce am nevoie. Ma gandesc sa le fac la fiecare in parte cate o poza in MS Word si cu codul dedesubt la fiecare.

Alte idei ? (As vrea ceva de genul WYSIWYG.)

Link to comment
Share on other sites

I. Crowler script

1. Pui toate "gadget-urile" astea intr-un director, denumit in continuare "root"

2. Te asiguri ca in directorul specific fiecarui "gadget" index.html este defapt demo pur fara alte explicatii si prostii

3. Faci un script php cu scandir care face ss la fiecare index.html

ca sa faci ss din php citesti aici Website screenshots using PHP - Stack Overflow

4. Salvezi ss-ul in fiecare director sub denumirea th_antiduplicate_1.png si antiduplicate_1.png

5. Arunci privire de ansablu sa vezi ca toate is ok

II. Listing script

1. Cu php scanezi root si afisezi imaginile mentionate la I.4 (daca nu sunt afisezi warning)

III. To much load

file_put_contents('index.html', file_get_contents(listing_script.php)); //devine static -> light fast

Link to comment
Share on other sites

Off-topic:

Fix asta am patit-o eu cu o platforma de site de prezentare, zic domn`le nu folosesc wordpress ca e prea incarcat si complicat pentru chestii banale gen acasa, despre noi, servicii si contact. Am tot adaugat ba un widget, ba un multilanguage, ba o minirubrica de produse si acum, dupa ce am tot adaugat ... core-ul e identic 60% ca cel de la wordpress :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...