Jump to content
CrisTany

New Cms php

Recommended Posts

Nu ma intereseaza banii, la inceput nu va fi nici o varianta premium. Vreau cat mai multa popularitate, abea apoi imi voi face un plan pentru premium.

Vreau sa il fac cat mai usor de folosit, sa poti creea propria ta tema fara prea multe cunostinte de programare, un design cat mai user-friendly si aratos si dupa cum ai zis si tu nevoile utilizatorilor.

Link to comment
Share on other sites

Sunt deja foarte multe, in toate framework-urile posibile. (nu m-ar mira sa vad un CMS construit pe alt CMS)

Dar toate au aceeasi problema: popularitatea. Desi twitter-ul poate sa arda in timpul lansarii peste cateva zile toti uita de maretul CMS.

Deoarece un CMS trebuie sa acopere foarte mult, sa aibe multe plugin-uri. Nu-i de ajuns doar sa existe.

Link to comment
Share on other sites

@CrisTany - Ce zici tu,deja exista si consider ca te lupti cu morile de vant,mai bine faci teme si le vinzi;nu sunt asa de multe schimbari majore si dese ca la un propriu cms...iar din teme se fac bani frumosi daca realizezi ceva corect.

Baietii astia au facut ceva banuti din propriul cms,doar ca ei s-au axat doar pe o singura nisa, video + importerele . Acum vreun 1 an si ceva costa 30 de euro cu tot cu scripturi ...

Link to comment
Share on other sites

Cand zic CMS nu m-am referit neaparat la general, ci pe un domeniu anume, cum ar fi (Doar un ex ce mi-a venit): un CMS pentru site-urile personale de prezentare pentru portofoliu, sau cum a fost cel postat mai sus pentru video-uri. Astept doar sa sara ideea si sa nu mai existe pe piata, dar sa fie si cautat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...