Jump to content
Terry.Crews

Minecraft-ul iti face viata grea.

Recommended Posts

Ba sa imi bag pula in el de joc!

Eu mai fac mobila la comanda cateodata si azi a venit unu si mi-a zis sa ii fac niste scaune, eu pana acum am tot facut scaune in stil rustic, dar clientul asta a cerut ceva modern.

Am intrat pe youtube si am scris 'How to make a modern chair' Ghici ce? Prima pagina era plina doar de videoclipuri cum sa faci scaune in minecraft.

Din curiozitate am scris 'how to make a table, how to make a cupboard, how to make a bed' si alte chestii legate de lemn, la tot ce am scris imi apar mai multe rezultate despre minecraft, decat rezultatele ce le cautam eu.

Concluzie ardeleneasca: Asta ii cel mai de cacat joc pe care l-am vazut si sa ii futa Dumnezo pe aia care o facut minecraft, si aia care jucati minecraft nu mai puneti videoclipuri cum sa faci scaune in joc, mai bine mergeti in garaj si faceti un scaun acolo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu mai fac mobila la comanda cateodata si azi a venit unu si mi-a zis sa ii fac niste scaune, eu pana acum am tot facut scaune in stil rustic, dar clientul asta a cerut ceva modern.

Apropo de meserii, pe langa mobila la comanda tu ce mai faci cateodata?

Mai in gluma, mai in serios, oricum nu sunt ironic, dar sunt curios...

A, da, am gasit -> "......Lucrez intr-un domeniu in care depun un efort mare, ma poate afecta asta?......." oare care sa fie acest domeniu? facut mobila la comanda?!

M-am uitat superficial la activitatea ta pe forum si a iesit ca ai postat numai la Offtopic, Discutii-nonIT si Ajutor. Te interesezi de useri care umbla cu keylogger, stealer si alte "hack-uri".

Edited by mah_one
Link to comment
Share on other sites

@mah_one,

Nu fi rau cu omul, faptul ca are o meserie e un lucru de laudat, nicidecum o rusine.

Eu as accentua mai mult ca sta pe aici fara sa invete mare lucru de la comunitate. Primul lucru care mi-a venit in minte cand am vazut cata popularitate are jocul a fost "cum poate fi monetizata popularitatea asta?", alaturi de cateva idei despre ppd, game hacks, tutoriale.

Ma gandesc ca un om care se pricepe la construit mobila in viata reala ar putea sa faca vreo cateva *kick-ass tutorials* despre subiectul asta, poate chiar sa obtina un profit frumusel.

Desigur, astea-s prostii de-ale mele. E mult mai OK sa spui ca urasti Minecraft-ul decat sa-l privesti ca pe o oportunitate. Right?

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu vreau sa fiu inteles gresit, drept pentru care am sa explic.

Sa stii ca nu am ras ca meseria lui e sa faca mobila.... Probabil nu ai vrut sa imi zici asta, dar le explic la restul ca sa inteleaga.

Apropo de meserii, nu am confirmare ca e cine cred ca e, dar mi se pare dubioasa activitatea lui si de aceea am intervenit.

Mi s-a parut ciudat ca s-a inregistrat doar sa discute pe Offtopic si sa se intereseze de useri care au legaturi cu keyloggere, server de rat, cc-uri, etc.

In alt thread inceput de el ne zice: "Lucrez intr-un domeniu in care depun un efort mare, ma poate afecta asta?" si ca vrea sa faca sport si are nevoie de sfaturi in ceea ce priveste ce fel de sport sa faca.

Inca odata, intentia mea nu e sa rad de meseria lui, ci doar sunt lucruri care nu se leaga. Si cu totii stim ca pe forum exista useri care sunt de la servicii secrete si e bine sa avem dubii (chiar daca niciodata nu putem avea o confirmare).

Edited by mah_one
Link to comment
Share on other sites

Chiar nu vreau sa fiu inteles gresit, drept pentru care am sa explic.

Sa stii ca nu am ras ca meseria lui e sa faca mobila.... Probabil nu ai vrut sa imi zici asta, dar le explic la restul ca sa inteleaga.

Apropo de meserii, nu am confirmare ca e cine cred ca e, dar mi se pare dubioasa activitatea lui si de aceea am intervenit.

Mi s-a parut ciudat ca s-a inregistrat doar sa discute pe Offtopic si sa se intereseze de useri care au legaturi cu keyloggere, server de rat, cc-uri, etc.

In alt thread inceput de el ne zice: "Lucrez intr-un domeniu in care depun un efort mare, ma poate afecta asta?" si ca vrea sa faca sport si are nevoie de sfaturi in ceea ce priveste ce fel de sport sa faca.

Inca odata, intentia mea nu e sa rad de meseria lui, ci doar sunt lucruri care nu se leaga. Si cu totii stim ca pe forum exista useri care sunt de la servicii secrete si e bine sa avem dubii (chiar daca niciodata nu putem avea o confirmare).

Nu ma ocup cu keylogger RAT etc, intru si eu pe aici sa citesc una alta. Candva ma prins si pe mine chestia asta cu programarea si am vrut sa invat dar am realizat ca sunt priceput la altceva si ca programarea nu este pentru mine.

Ai intrebat pe langa confectionarea mobilei ce mai fac, pai eu acum lucrez in constructii, am luat o lucrare destul de mare adica un bloc care trebuie sa il predau la cheie pana in aplilie.

Mai bine zis, sunt un om priceput la tot.

EDIT: Nu ai frica ca nu sunt de la serviciile secrete :)))) nu cred ca un gabor ar posta ce ma postat eu

Edited by Terry.Crews
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...